Trwa „Akcja Zima”. Nie bądź obojętny na los bezdomnych

W związku z niskimi temperaturami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje do mieszkańców Kutna o szczególne zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i przebywające w złych warunkach mieszkaniowych.

– Pamiętajmy, że na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby pozbawione dachu nad głową, będące pod wpływem alkoholu, osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach – poruszaniem się, zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach – apeluje MOPS w Kutnie.

- R E K L A M A -

W przypadku kontaktu z osobami potrzebującymi pomocy prosimy o zawiadomienie odpowiednich służb – pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (tel. 24 253-78-47), Straży Miejskiej (tel. 986, 24 253-12-57) Policji (tel. 997, 24 253-22-00) lub dzwonić na numer alarmowy 112.

Każdej osobie wymagającej wsparcia zostanie udzielona niezbędna pomoc. Osoby bezdomne mogą zwracać się o nią do pracowników socjalnych tutejszego Ośrodka oraz kierować się bezpośrednio do Noclegowni i Ogrzewalni.

- R E K L A M A -

źródło: MOPS Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: