PanoramaKutna.plKutnoTrwa drugi dzień kwesty na ratowanie grobów. Kwestują mieszkańcy i politycy

Trwa drugi dzień kwesty na ratowanie grobów. Kwestują mieszkańcy i politycy [ZDJĘCIA]

Trwa drugi dzień XIX kwesty na ratowanie starych zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Swoją cegiełkę do akcji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej dołożyć będzie można dziś do godziny 15:00.

-

Zarówno dziś, jak i wczoraj na cmentarzu parafialnym w Kutnie z puszkami można było zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Nie brakowało też znanych osobistości, w tym lokalnych samorządowców. Aktywny udział w kweście udział biorą także kutnowscy harcerze.

Wszystkim przyświeca ten sam cel – pomoc w odnowieniu zabytkowych nagrobków, a tych nie brakuje na kutnowskiej nekropolii. Jak mówią przedstawiciele TPZK, w większym lub mniejszym zakresie pilnych interwencji remontowych lub konserwacyjnych wymaga na cmentarzu parafialnym ok. 40 starych grobów.

-

– Odrestaurowane groby niech będą dla nas wszystkich powodem do dumy, zarazem wymownym przykładem poszanowania pamiątek przeszłości naszej „małej ojczyzny”. Efekty prowadzonych kwest widać na kutnowskiej i krośniewickiej nekropolii. Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców Kutna i Krośniewic o wsparcie naszych wspólnych działań na rzecz ratowania starych nagrobków na kutnowskiej i krośniewickiej nekropolii. Liczy się każda złotówka… – mówią przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.fot. FB/Senator Przemysław Błaszczyk
fot. Powiat Kutnowski

Zdjęcia z pierwszego dnia kwesty:
-

Nie przegap: