reklama
reklama
reklama
reklama

Trwa duża akcja policji na drogach w całym regionie

Trwa ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Policjanci apelują do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo przede wszystkim on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.

- R E K L A M A -

Mimozami jesień się zaczyna. Słowa tej piosenki na pewno zna starsze pokolenie. Skoro zaczęły kwitnąć mimozy, to ewidentnie znak, że zbliża się koniec lata i kończą się wakacje. Trwa ostatni wakacyjny weekend.

Pomimo wielu policyjnych apeli do każdej z grup użytkowników ruchu drogowego o zachowywania zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także obecności policjantów na drogach dbających o wspólne bezpieczeństwo, każdego dnia odnotowujemy kolejne przypadki zdarzeń drogowych.

- R E K L A M A -

Już tylko kilka dni pozostało do pierwszego dzwonka dla uczniów, lecz nadal wspólnie możemy sprawić że, na łódzkich drogach będzie bezpiecznie. Każdy z nas, uczestników ruchu drogowego, powinien dbać przede wszystkim o siebie i swoje bezpieczeństwo ale również poprzez zachowanie ostrożności, zadbać o bezpieczeństwo innych współuczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących pojazdami by podczas włączania się do ruchu, zmianie pasa ruchu lub kierunku jazdy zachowywali szczególną ostrożność.

- R E K L A M A -

Przypominamy o kontroli drogi poprzez spoglądanie w lusterka. Tego typu zachowania niewątpliwie pomogą uchronić nas od spowodowania zdarzenia drogowego (szczególnie z jadącym za nami jednośladem). Nie bądźmy zaskoczeni nagle pojawiającym się motocyklistą.

Pamiętajmy o pieszych i ich bezpieczeństwie. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych oprócz zachowania szczególnej ostrożności, zwolnijmy prędkość na tyle, abyśmy w przypadku wejścia na jezdnię pieszego w sposób sprawny i bezpieczny mogli zatrzymać swój pojazd. Nie zapominajmy że, wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównym powodem zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niezbędnym elementem Waszego bezpieczeństwa niezależnie czy poruszacie się pieszo, jedziecie rowerem czy korzystacie z hulajnogi, jest możliwość zauważenia Was przez kierującego. Już dziś powinniśmy zadbać o wyposażenie nie tylko siebie ale również swoich najbliższych w elementy odblaskowe. Tym bardziej że, z dnia na dzień, dni stają się co raz krótsze.

Przypominamy, że od wielu lat prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest dostosowanie jej do określonych znakami i przepisami limitów oraz do panujących warunków na drodze.

Mandaty karne obowiązujące obecnie za przekroczenie prędkości:

do 10 km/h to mandat w wysokości 50 zł (było 50 zł)
od 11 km/h do 15km/h – 100 zł ( było od 50 zł do 100 zł)
od 16km/h do 20 km/h – 200 zł ( było od 50 zł do 100 zł)
0d 21km/h do 25 km/h – 300 zł ( było od 100 zł do 200 zł)
od 26 km/h do 30 km/h – 400 ( było od 100 zł do 200 zł)
ponad 30 km/h – 800 zł ( było od 200 zł do 300 zł)
ponad 40 km/h – 1000 zł ( było od 300 zł do 400 zł)
ponad 50 km/h – 1500 zł ( było od 400 zł do 500 zł)
ponad 60 km/h – 2000 zł (było od 400 zł do 500 zł)
ponad 70 km/h – 2500 zł (było od 400 zł do 500 zł)

I na koniec. Pamiętajmy także, że na trasach wyjazdowych z miejscowości wypoczynkowych będzie większy ruch. Odpowiedzialnie przewidujmy możliwe sytuacje na drodze. Podczas jazdy zawsze kierujmy się rozsądkiem. Lepiej wyjechać trochę wcześniej i dojechać spokojnie, niż wybierać się w podróż na „ostatni gwizdek”, po drodze łamiąc przepisy i wykazywać się brakiem kultury na drodze. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy w ten weekend ruszą w drogę powrotną do domu dojadą do celu bezpiecznie. Dla każdego jest miejsce na drodze i tylko od nas zależy czy my, a także inni uczestnicy ruchu drogowego wspólnie będziemy na tej drodze bezpieczni.

(Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: