Trwa realizacja Zielonej Osi. Raport z placu budowy (ZDJĘCIA Z DRONA)

Trwa realizacja Zielonej Osi Miasta. Największa od lat inwestycja w tereny rekreacyjne w Kutnie jest już na bardzo zaawansowanym etapie.

- R E K L A M A -

Warto podkreślić, że projekt pn. „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno” można podzielić na dwie główne części. Pierwszym z nich jest ciąg pieszo-rowerowy o długości prawie 6 km od ulicy Barei do ulicy Metalowej. Drugą zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Parku Nad Ochnią.

– Jeśli chodzi o ścieżkę pieszo-rowerową to widoczne jest już wiele fragmentów praktycznie gotowej do użytku drogi. Niemniej wciąż pozostało jeszcze kilka odcinków, które muszą zostać dokończone. Wykonawcy skupiają się teraz na fragmencie przy skrzyżowaniu ulic: Troczewskiego i Rychtelskiego. Niebawem rozpoczną się też prace na ulicy Tęczowej oraz Józefowie – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

W samym Parku Nad Ochnią również widać już zupełnie inną przestrzeń niż do tej pory. Zauważalne są nowe nasadzenia róż w rozarium, widać też nowo usypaną plażę nad rzeką. Praktycznie zakończone zostały prace budowlane na terenie pumptracku. Bardzo szybko idą również prace na skateparku. W najbliższych dniach dokończone zostanie boisko do siatkówki plażowej, robotnicy będą też realizować prace wykończeniowe i instalacyjne w pawilonie znajdującym się w parku.

Według zapewnień wykonawcy inwestycja ma zakończyć się na jesieni tego roku. Najprawdopodobniej w październiku. Zadanie pn. „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno” kosztuje prawie 31 milionów złotych. 24 300 000 złotych to dofinansowanie zewnętrzne.

(UM Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: