reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plRegionTrwa "Sielanka w Leszczynku". Poczuj klimat XIX wieku

Trwa „Sielanka w Leszczynku”. Poczuj klimat XIX wieku [ZDJĘCIA]

Leszczynek przeniósł się dziś w czasie, a wszystko za sprawą projektu „Sielanka w Leszczynku” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

- R E K L A M A -

„Sielanka w Leszczynku” to zadanie, które dotyczy upowszechniania wiedzy o dziejach i kulturze regionu kutnowskiego i zakłada realizację wydarzenia kulturalno—integracyjnego z walorem edukacyjnym, nawiązującego do tradycji związanych z życiem obyczajowym ziemiaństwa niegdyś zamieszkującego ziemię kutnowską.

Wydarzenie ma formę zjazdu towarzyskiego, jakie odbywały się na przełomie wieków XIX i XX w posiadłościach ziemskich. Nie brakuje atrakcji – zabaw i gier towarzyskich oraz piknikowego poczęstunku. Na wstępie uczestnicy wysłuchali prelekcji nt. dziejów majątku w Leszczynku oraz jego właścicieli, połączonej z pokazem multimedialnym.

- R E K L A M A -

Organizatorzy zwrócili się z prośbą o przybycie do Leszczynka w kapeluszach, a najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone w konkursie.

„Sielanka w Leszczynku” odbywa się na terenie zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku i potrwa do godziny 18:00.Nie przegap: