REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Trwa Stacja Kutno. Dziś 17. konkurs „Piosenki Mistrza Jeremiego”. Będzie transmisja na żywo

poniżej dalsza część artykułu

Trwa Stacja Kutno. Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się 17. konkurs na interpretację piosenek Jeremiego Przybory. Na kanale KDK-u prowadzona będzie transmisja na żywo.

Podczas dzisiejszego konkursu w jury zasiądą: Paweł Sztompke, Bogdan Hołownia, Magda Ptaszyńska, Darek Sikorski. Uczestnicy Konkursu walczą o miejsca, nagrody pieniężne i rzeczowe. Pula nagród finansowych wynosi w tym roku 17 500 zł.

poniżej dalsza część artykułu

MAGDA PTASZYŃSKA
Wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Urodzona w Kutnie. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, w zakresie wokalistyki. Od 2004r. zajęła się edukacją muzyczną młodych ludzi. W oparciu o własny, autorski program prowadzi z powodzeniem warsztaty wokalne, z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenki na terenie całej Polski. Od 2007r. związana z Autorską Szkołą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.
Po raz trzynasty w jury Stacji.

BOGDAN HOŁOWNIA
Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordony`ego. W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.
Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem.
Został laureatem Grand Prix Jazz “Melomani” za 2002 rok w kategorii – artysta roku “Jazzowy Oscar”.
W 2007 nagrał wraz z Lorą Szafran wspaniałą płytę Droga do ciebie z piosenkami duetu Przybora-Wasowski. W 2008 roku wydał płytę Zmierzch z utworami Jerzego Wasowskiego granymi na fortepianie solo, a w 2010 wraz z Greg’iem Hopkins’em, Jerry’m Vejmola, Bronkiem Suchankiem i Joe Hunt’em nagrał i wydał płytę Jerzy Wasowski – Songbook. W październiku br. Bogdan Hołownia zadebiutował jako kompozytor piosenek do słów Jana Wołka w wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej.
Na Stacji po raz siódmy, jako juror po raz szósty.

poniżej dalsza część artykułu

PAWEŁ SZTOMPKE
Z wykształcenia jest muzykologiem, a dziennikarzem Polskiego Radia od 1977. Zajmuje się muzyką, niegdyś w Trójce, od lat w Jedynce. Jego specjalnością muzyczną, radiową jest muzyka filmowa, ale nie tylko – zaciekawiają go wszelkie tematy kulturalne. Obecnie w Jedynce można usłyszeć go w ciągu dnia (Muzyczna Jedynka) i nocą (Noc w Jedynce). Bardzo lubi to, co robi. Interesuje się filmem, muzyką i nie wierzy w życie pozaradiowe.
Na Stacji po raz trzeci, jako juror po raz czwarty.

DAREK SIKORSKI
Aktor, reżyser, instruktor teatralny urodzony w Kutnie. Zagrał w filmach „Ostatni dzwonek”, „Odjazd”, „Białe małżeństwo”, „Tato”, „Sara”, „Arsen Lupin”, „Lawa”, „Trzynasty posterunek” oraz przedstawieniach Pracowni Teatr, Teatru na Woli, Starej Prochoffni, Szwedzkiej 2/4, Rozmaitości, Komedii.
Zawsze między Kutnem i Warszawą. Między teatrem, piosenką, wierszem, prozą i tańcem. Śpiewa jak musi, słucha bo lubi.
Ze Stacją Kutno od pierwszej edycji.

poniżej dalsza część artykułu

17. KONCERT KONKURSOWY „Piosenki Mistrza Jeremiego”

Konkurs prowadzi – Krzysztof Łobodziński
Scenografia – Agnieszka Dąbrowska – Walczak, Marta Fijałkowska
Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Ryzlak
Nagłośnienie koncertu – Jarek Szymaniak
Światła – Paweł Łabęcki, Zbigniew Kamiński
Obsługa techniczna sceny – Maciej Wasielewski, Łukasz Jędrzejczyk

Uczestnicy Konkursu walczą o miejsca, nagrody pieniężne i rzeczowe.
Pula nagród finansowych wynosi w tym roku 17 500 zł.

Fundatorami nagród są:
I miejsce – 5 000 zł brutto ufundowane przez MAVEX MAREK MICHALSKI
II miejsce – 3 500 zł brutto ufundowane przez ZAiKS
III miejsce – 2 500 zł brutto ufundowane przez Polfarmex SA,
I i II Wyróżnienie po 1 500 zł brutto każde ufundowane przez ZAiKS, P.B.P. TRAKT Bobrzak, Tecław Sp.j.

Nagroda Prezydenta Miasta Kutna – 2 500 zł brutto
Nagroda Publiczności o wartości 1 000 zł brutto ufundowała firma RosaĆwik
Nagrody rzeczowe ufundowali: HurtPap, PPHU Przyłoga, Szkółka Róż Tadeusz Pałka, Galeria Różana, Kutnowski Dom Kultury
Ponadto finansowo Festiwal wsparli: ECO Kutno sp. z o.o., CEDROB S.A., Earth Energy, Medest, Media Distribution

UCZESTNICY 17. KONKURSU NA INTERPREATACJĘ „PIOSENKI MISTRZA JEREMIEGO” / Kutnowski Dom Kultury

1. MAJA KOTERBA, Warszawa, 36 lat
Z urodzenia lubuszanka, długoletnia szczecinianka, a obecnie, od października zeszłego roku, warszawianka. Po 10-ciu latach od ukończenia pierwszych studiów pedagogiczno-muzycznych w Szczecinie, zdecydowała się na drugie – wokalistykę jazzową. Ukończyła ją rok temu z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Pasjonuje ją głos ludzki jako instrument i jego możliwości. Jest wokalistką, trenerem głosu i logopedą jednocześnie – wymarzone połączenie sprawdzające się w jej praktyce pedagogicznej. Jest totalną miłośniczką kotów. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym z gitarzystą basowym Pawłem Grzesiukiem.

Nie pamiętam, muz. Jerzy Wasowski
Portugalczyk Osculati, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Paweł Grzesiuk – gitara basowa


2. KATARZYNA DOMALEWSKA, Warszawa, 25 lat
Absolwentka Studium wokalno-aktorskiego w Gdyni oraz zarządzania ma Uniwersytecie Gdańskim. Aktorka współpracująca z teatrami: Syrena w Warszawie, Variete w Krakowie Miejskim w Gliwicach, Kameralnym w Bydgoszczy i operą Nova w Bydgoszczy. Aktorka dubbingowa, skrzypaczka.

Panienka z temperamentem, muz. Jerzy Wasowski
Wesoły deszczyk, muz. Jerzy Wasowski


3. SZYMON PIĄTKOWSKI, Świecie, 18 lat
Śpiewa od pięciu lat. Szymon bierze udział w konkursach wokalnych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim a także międzynarodowym. Jest uczestnikiem programu „Szansa na sukces”. Oprócz muzyki interesuje się także poezją. Ma na swoim koncie wydany tomik poezji pt. „Domum”.

Ballada jarzynowa, muz. Jerzy Wasowski
Herbatka, muz. Jerzy Wasowski


4. ALEKSANDRA BOGUCKA, Warszawa, 30 lat
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie wiolonczeli, wydziału Wokalno-Estradowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Także absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako solistka nagradzana m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu oraz na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Jak zatrzymać chwilę tę, muz. Jerzy Wasowski
Bądź mi tatą, muz. Jerzy Wasowski


5. KLUB SZYDERCÓW BIS, Poznań
Klub Szyderców Bis – muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie na poznańskich Jeżycach. Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa jest nawiązaniem do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Są laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie.
W skład Klubu wchodzą: Dominika Dobrosielska (26), Przemek Mazurek (38), Krzysztof Dziuba (39), Michał Ruksza (38)

Jam król Kreon wspaniały, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Przemek Mazurek
Uśmiechnij się, Polaku!, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament w utworze Uśmiechnij się, Polaku – Michał Ruksza / fortepian


6. ZESPÓŁ JPG, Piotrków Trybunalski
Zespół JPG tworzą: Justyna Piesik (28), Piotr Grzelak (22), którzy całkiem niedawno zdecydowali, że chcą podbić świat. W tym duecie Justyna lepiej śpiewa, a Piotr lepiej gra i niech tak zostanie, chociaż czasem „tak dla zabawy” lubią i potrafią te role zamieniać. Piszą swoje własne litery i nuty. Kłócą się i godzą, ale wszystko to, w imię dobrej, nowej aranżacji tych utworów, które są im bliskie. Oboje są wykształconymi muzykami.
Do aktualnych osiągnięć należą: nagroda w 14. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie w 2021 roku, finaliści 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2021 roku, finaliści VI Festiwalu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego Gdańsku w 2021 roku, II nagroda na 57.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2021 roku.

SOS, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Średnie miasta, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Akompaniament: Piotr Grzelak – fortepian, flet poprzeczny, klarnet basowy, klarnet, Justyna Piesik – flet poprzeczny


7. FILIP RYCHCIK, Zakroczym, 30 lat
Były wokalista zespołu Mafia; laureat wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych: 2 miejsce na festiwalu Serca Bicie z piosenkami Andrzeja Zauchy, finalista festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, laureat grand Prix festiwalu z piosenkami Marka Grechuty, zwycięzca Szansy na Sukces z piosenkami Piaska, uczestnik The Voice of Poland w drużynie Piaska gdzie pod jego skrzydłami dotarł do etapu nokautów.
Miał przyjemność współpracować z takimi nazwiskami jak Mietek Szczęśniak, Natalia Kukulska, piasek, Natalia i Paulina Przybysz, Kasia Popowska, Małgorzata Ostrowska i Patrycja Markowska.

Ostatni zdun, muz. Jerzy Wasowski
Najcichszy tekst, muz. Michel Legrand
Akompaniament: Agnieszka Gruczek – fortepian


8. MARTYNA MACIĄG, Złocieniec, 15 lat
Jest spontaniczną i wesołą nastolatką. Czasami bywam zakręcona a do życia podchodzę z dystansem. Bardzo lubię matematykę i przedmioty ścisłe jednak od najmłodszych lat w moim sercu gra muzyka. Od szóstego roku życia występuję na scenie biorąc udział w konkursach wokalnych. Na swoim koncie mam już liczne sukcesy m. in: tytuł GRAND PRIX na Festiwalu Papieskim; III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”; I miejsca na ogólnopolskich festiwalach “MUZOL” czy „Gwiazd Polskiej Estrady”. Od września 2021 r. uczęszcza do szkoły muzycznej II stopnia.

W słowach ślad tylko został, muz. Jerzy Wasowski
Stacyjka Zdrój, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Patryk Matwiejczuk – fortepian


9. VOICE EKIPA, Skierniewice
Grupa wokalna Voice Ekipa powstała z miłości do muzyki, wspólnego brzmienia i siebie nawzajem. Spotykają się pod szyldem Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. W jej skład wchodzą: Marta Kosińska (33), Karina Dyśko (28), Artur Dyśko (23) Marta Nadulska (34) Dominika Lange (23)

Rodzina, muz. Jerzy Wasowski
Prysły zmysły, muz. Jerzy Wasowski


10. IDA SZEBLA, Stary Wielisław, 17 lat
Ida reprezentuje Studio Piosenki i Tańca Fart w Bielawie. Jestem uczennicą III klasy LO. Bierze udział w licznych festiwalach w kraju i za granicą odnosząc wiele sukcesów. Ostatnio zajęła II miejsce na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Nie budźcie mnie, muz. Jerzy Wasowski
O, Romeo!, muz. Jerzy Wasowski

reklama

Warto przeczytać:

reklama