reklama

Trzech na jednego w biały dzień. Pobili mężczyznę i ukradli mu telefon. Recydywiści wśród zatrzymanych

Policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Napastnicy zaatakowali 52-latka, pobili, a następnie ukradli mu telefon komórkowy. Usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia 2022 roku około godz. 15.00 w Ostrowach. Tam na jednej z ulic, trzech mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego. Sprawcy bili i kopali mężczyznę po całym ciele po czym zabrali mu telefon i uciekli. O całym zajściu świadkowie powiadomili policję i pogotowie.

Patrol, który pojawił się na miejscu zastał pokrzywdzonego w swoim mieszkaniu, gdzie udzielana już była mu pomoc medyczna przez ratowników. Po wstępnym rozpytaniu pokrzywdzonego mundurowi przystąpili do penetracji terenu za sprawcami. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech napastników. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mundurowi odnaleźli również skradziony telefon komórkowy, który sprawcy wyrzucili do pobliskich krzaków.

- R E K L A M A -

– Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku od 21 do 29 lat. 13 sierpnia 2022 roku usłyszeli zarzuty. 15 sierpnia 2022 roku Sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. 29 i 25-latek ze względu na swoją kryminalną przeszłość za rozbój odpowiedzą w warunkach recydywy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy kara może zostać zwiększona nawet o połowę – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, zdjęcie ilustracyjne)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: