Tworzenie otworów okiennych i drzwiowych z wykorzystaniem piły do betonu

Praca w branży budowlanej nie należy do najłatwiejszych. Wznoszenie budynków wymaga doświadczenia, wiedzy oraz umiejętności. Co zrobić w sytuacji, kiedy konieczne jest poszerzenie lub wykonanie nowych otworów na okna i drzwi w betonowych konstrukcjach? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pił ściennych z tarczami diamentowymi.

- R E K L A M A -

Jak wyciąć otwory na drzwi i okna w ścianach?

Wykonanie otworów na nowe drzwi lub okna jest możliwe np. poprzez wyburzenie powierzchni ścian. To mocno inwazyjna metoda, która generuje wysokie koszty prac, a także konieczność dalszej obróbki otworów. Wykorzystanie piły ściennej to mniej inwazyjne rozwiązanie. Urządzenie tego typu możesz wykorzystać do wycinania otworów w pionowych ścianach – nawet tych żelbetowych. 

Wycinanie otworów jest proste. Wystarczy określić powierzchnię do wycięcia, oznakować piony i poziomy, a następnie wyciąć otwory z użyciem piły do betonu z diamentową tarczą. 

- R E K L A M A -

W jaki sposób wybrać piły ścienne do zastosowania w budownictwie?

Chcesz kupić profesjonalną piłę do betonu, aby wygodniej przygotowywać otwory pod stolarkę drzwiową i okienną? Topowe modele Husqvarny znajdziesz na stronie internetowej: https://www.husqvarnaconstruction.com/pl/pily-scienne/. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, weź pod uwagę:

  • średnicę tarczy,
  • głębokość cięcia,
  • moment obrotowy piły ściennej,
  • wagę urządzenia,
  • gabaryty piły.

Najlepiej wybierz piłę ścienną o jak największej mocy i głębokości cięcia. Dzięki temu wykonanie otworów w pionowych ścianach będzie szybkie, wygodne i wyjątkowo proste.

- R E K L A M A -

Czym wyróżniają się profesjonalne piły do betonu?

Profesjonalne piły marki Husqvarna to połączenie łatwej obsługi, dobrego stosunku mocy do masy oraz wytrzymałości. Nowoczesne piły ścienne mają też dostęp do sterowania bezprzewodowego. To znacznie usprawnia pracę i przekłada się na bezpieczeństwo osoby obsługującej piłę. Wybierając renomowane piły do wykonywania otworów możesz wygodnie ciąć doczołowo i pod kątem – nawet w twardych konstrukcjach betonowych.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: