PanoramaKutna.plSzkolneUbrani w książkę w "Kasprowiczu". O co chodzi?

Ubrani w książkę w „Kasprowiczu”. O co chodzi?

W II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie przeprowadzono sesję fotograficzną, która służyła rozbudzaniu kreatywności, doskonaleniu umiejętności robienia ciekawych zdjęć, a przede wszystkim popularyzowaniu czytelnictwa.

-

Akcja sleeveface czyli „ubrani w książkę” polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez książkę częścią ciała, tak aby kompozycja sprawiała złudzenie, że książka i osoba tworzą spójną całość.

Wykonane fotografie potwierdzają, iż sleeveface to doskonała zabawa, w której trzeba wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w wyszukiwaniu odpowiednich do tego projektu książek.

-

Warto zaznaczyć, że akcja „ubrani w książkę” była tylko jednym z wielu działań promujących czytanie książek w „Kasprowiczu”.

-

W ramach realizacji projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (dotacja 15.000 zł) zakupiono nowe książki, wybrane przez społeczność szkolną.

„Dzień Głośnego Czytania”, „Noc czytania w Kasprowiczu”, konkurs „Polecam książkę”, wieczór poetycki, kiermasz książek, warsztaty i spotkania służące promocji czytelnictwa to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych przedsięwzięć realizujących ww. projekt.

-

Nie przegap: