reklama
reklama

Uchodźcy z Ukrainy mogą trafić do naszego regionu. Jest komunikat

Polska przygotowuje się na różne scenariusze w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Rosją a Ukrainą – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednym z nich jest napływ uchodźców z Ukrainy, którzy mogliby trafić między innymi do naszego województwa.

Biuro prasowe Wojewody Łódzkiego przesłało dziś do mediów stanowisko Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ewentualnego napływu uchodźców z Ukrainy związanego z niestabilną sytuacją na wschodzie Europy.

- R E K L A M A -

W mediach od kilku dni pojawiają się pogłoski, o tym jakoby wojewodowie wydali samorządowcom polecenie przygotowania listy miejsc, do których kierowani mogą być uchodźcy. Jak dowiedział się Business Insider Polska, listę obiektów tworzy m.in. Wrocław. Są na niej przede wszystkim akademiki i hostele.

Treść komunikatu:

- R E K L A M A -

Informujemy, że Polska przygotowuje się na różne scenariusze w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Rosją a Ukrainą. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu, mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji działa również zespół, który opracowuje rozwiązania kompleksowo uwzględniające rozwój sytuacji w ramach konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

- R E K L A M A -

MSWiA prowadzi stały monitoring sytuacji w związku z kryzysem na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Sytuacja jest analizowana na bieżąco w ścisłej współpracy z Komendą Główną Straży Granicznej i innymi służbami, Urzędem do Spraw Cudzoziemców oraz wojewodami.

Procedury są przygotowywane zgodnie z Krajowym Planem Zarządzania Kryzysowego, w związku z potencjalnym zwiększeniem ruchów migracyjnych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: