reklama
reklama

Uchodźcy z Ukrainy rejestrują się bazie PESEL. Ile wniosków przyjęto w Kutnie? [ZDJĘCIA]

– Wydział Spraw Obywatelskich w dniu wczorajszym przyjął 79 wniosków o nadanie numer PESEL, złożonych przez obywateli Ukrainy i członków najbliższych rodzin. Rejestrację wniosków prowadziły wszystkie 4 stanowiska w wydziale. Przy wypełnianiu wniosków pomagają wolontariusze posługujący się językiem ukraińskim – informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Rejestracja odbywać będzie się także dziś i w kolejnych dniach, ponieważ zainteresowanie jest naprawdę duże. Wczoraj poza 79 wnioskami, wydano około 380 voucherów „foto” na wykonanie bezpłatnych fotografii niezbędnych do złożenia ww. wniosku.

Przypomnijmy, od środy (16.03) uchodźcy z Ukrainy mogą rejestrować się w ogólnopolskiej bazie PESEL. Przed kutnowskim urzędem miasta już o poranku ustawiała się kolejka chętnych do tego, aby uzyskać numer.

- R E K L A M A -

Rejestracja w bazie PESEL pozwoli na łatwiejszą i bardziej skoordynowaną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną. Zarejestrować mogą się osoby, które do Kraju Nad Wisłą przyjechały bezpośrednio z terenu Ukrainy. Numer PESEL pozwoli Ukraińcom w formalnościach związanych na przykład z pomocą medyczną, rejestracją dzieci w szkołach czy chociażby poszukiwaniu zatrudnienia.

Więcej informacji o rejestracji PESEL dla Ukraińców >

- R E K L A M A -

Kolejki pod Urzędem Miasta Kutno w dniu 16 marca 2022
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: