Uciążliwy dym i drażniący zapach. Co się dzieje na Metalowej? Miasto podejmuje interwencję

Od kilku tygodni kutnowski magistrat otrzymuje niepokojące sygnały od mieszkańców południowo-wschodniej części Kutna oraz od firm funkcjonujących w okolicach ulicy Metalowej, o wyczuwalnym zapachu tlącego się węgla.

- R E K L A M A -

– O sprawie informowani byli strażnicy miejscy, którzy sprawdzili zgłoszenie i potwierdzili obecność uciążliwego dymu unoszącego się nad hałdami węgla zgromadzonymi na terenach przy ulicy Metalowej 10 – informuje biuro prasowe UM Kutno.

Na wspomnianej działce, funkcjonuje teraz hurtownia węgla, która magazynuje potężne ilości surowca. Warto podkreślić, że taka działalność nie wymaga żadnych dodatkowych koncesji, ani zezwoleń, dlatego Miasto nie mogło i nie może zakazać jej prowadzenia.

- R E K L A M A -

– Niestety jako władze miasta w tej kwestii mamy związane ręce i bardzo ograniczoną możliwość interwencji. Miasto nie wydaje zgody na prowadzenie tego typu działalności, ale zarazem nie pozwolimy, aby firmy funkcjonowały kosztem zdrowia naszych mieszkańców. Dlatego skierowaliśmy już odpowiednie pisma do jednostek zajmujących się ochroną środowiska – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

W połowie marca Prezydent Kutna przekazał tę sprawę do Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Skierniewicach. W specjalnym piśmie przesłana została dokumentacja zdjęciowa tego procesu. Wystosowano również prośbę o przeprowadzenie kontroli.

- R E K L A M A -

Sprawa została zgłoszona także Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Strażacy mają zbadać, czy w danym miejscu nie ma przekroczonych norm zanieczyszczenia powietrza. Jej wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: