reklama

Ucieczka przed upałem – niedrogo. Jak wybrać dobry wentylator?

Jest połowa sierpnia, a męczące letnie upały ani myślą ustąpić. Co więcej, według prognoz meteorologów upalna pogoda może utrzymać się przez cały wrzesień. Jedynym sposobem na ucieczkę od duszności jest pomoc sprzętu – klimatyzatora lub bardziej przystępnego cenowo urządzenia, jakim jest wentylator. Eksperci porównywarki cenowej E-Katalog pomogą nie popełnić błędu przy wyborze tego drugiego i opowiedzą o najważniejszych parametrach technicznych nowoczesnych wentylatorów.

- R E K L A M A -

Obszar zasilania i nadmuchu

Im wyższa moc wentylatora, tym większe pomieszczenie może on schłodzić i tym mniej czasu to zajmie. Moc większości klasycznych wentylatorów podłogowych na nóżce waha się od 40 do 120 W, a powierzchnia wentylatora może wynosić do 50 m2.

Typ wentylatora

Wentylatory osiowe można podzielić na co najmniej 6 typów w zależności od ich zastosowania: wentylatory podłogowe, wentylatory stojące, wentylatory sufitowe, wentylatory ścienne, wentylatory stołowe i wentylatory przenośne. Najpopularniejsze wśród nich są wentylatory stojące: na stronie https://e-katalog.pl/ dostępnych jest ponad 170 modeli z tej kategorii. Najmocniejsze modele (od 100 W) najczęściej należą do kategorii konwencjonalnych wentylatorów podłogowych.

- R E K L A M A -

Atak powietrzny

Ten parametr określa, jak szybko urządzenie może schłodzić całe pomieszczenie. Uderzenie powietrza to maksymalna odległość, przy której odczuwalny jest przepływ powietrza z łopatek wentylatora. Oczywiście nie powinna być ona mniejsza niż wielkość pomieszczenia.

Kąt obrotu i pochylenia

Prawie wszystkie nowoczesne wentylatory mogą obracać się w osi poziomej. Kąt obrotu jest jednak różny: może wynosić 60° lub 180°. Oczywiście urządzenie o kącie obrotu 180° lepiej poradzi sobie z zadaniem chłodzenia wszystkich obszarów pomieszczenia. Konstrukcja wentylatora może również umożliwiać zmianę nachylenia jego głowicy – taka funkcja jest istotna przede wszystkim w przypadku modeli podłogowych, które domyślnie kierują strumień powietrza z dołu do góry.

- R E K L A M A -

Liczba prędkości

Najczęściej wentylatory mają trzy tryby prędkości, ale w niektórych modelach może być ich dziesięć. Istnieją również urządzenia z funkcją bezstopniowej regulacji prędkości, co pozwala na ustawienie dowolnego trybu mocy.

Timer

Jeśli planujesz włączać wentylator przed pójściem spać, kup model z wyłącznikiem czasowym. Automatycznie wyłączy on urządzenie po określonym czasie, chroniąc przed przeciągami podczas snu.

Poziom hałasu podczas pracy

Głośna praca wentylatora powoduje wiele niedogodności. Dlatego do użytku domowego należy wybrać model o poziomie hałasu nie większym niż 30-40 dB.

Uwaga: e-katalog.pl pomoże Ci porównać cechy różnych wentylatorów i ich ceny w różnych sklepach internetowych. Dzięki E-Katalogowi szybko wybierzesz odpowiedni model i zamówisz go w najlepszej cenie.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: