reklama
reklama

Uczniowie wrócili z Hiszpanii, teraz czeka ich kwarantanna

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy rozpoczęła dwutygodniową kwarantannę po powrocie z praktyk zawodowych w Hiszpanii.

- R E K L A M A -

Młodzież z powiatu łęczyckiego do Hiszpanii, a dokładniej do Marbelli, poleciała 8 marca. Przebywało tam 48 uczniów z technikum i szkoły branżowej.

Teraz w związku z lawinowym przyrostem zakażeń w Hiszpanii oraz sytuacji w Polsce, uczniowie wrócili do kraju. Większość z nich podczas 14-dniowej kwarantanny będzie przebywać w budynku ZSP (w tej grupie jest także m.in. dyrektor placówki), pozostali w domach.

- R E K L A M A -

„Nie wykazują objawów zakażenia”

„Z informacji jakie uzyskałem od opiekunów, żadne z uczniów nie wykazuje objawów zakażenia. Podjąłem decyzję, aby dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić w pełni wymaganej przepisami kwarantanny domowej, mogły spędzić te dwa tygodnie w budynku szkoły” – powiedział Janusz Mielczarek, starosta łęczycki, cytowany przez leczyca.naszemiasto.pl.

- R E K L A M A -

O kwarantannie poinformował już ZSP.

„Informujemy, że grupa uczniów z naszej szkoły, która odbywała praktyki zawodowe w Hiszpanii, rozpoczęła już kwarantannę w budynku szkolnym.Razem z młodzieżą na kwarantannie są: dyrektor szkoły, kierownik kształcenia praktycznego i nauczyciele- opiekunowie” – informuje Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: