reklama

Udana kwesta na ratowanie grobów, zebrano ponad 25 tysięcy złotych – ZDJĘCIA

Zakończyła się XX kwesta na ratowanie starych zabytkowych grobów na cmentarzu parafialnym w Kutnie i VIII na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej podało, ile udało się zebrać pieniędzy.

- R E K L A M A -

W Kutnie zbiórka do puszek trwała dwa dni – 1 i 2 listopada 2023 roku i osiągnęła wynik 18 000,00 zł (osiemnaście tysięcy złotych 00/100). Z kolei w Krośniewicach zbiórka odbyła się 1 listopada 2023 roku z wynikiem 8 071,36 zł (osiem tysięcy siedemdziesiąt jeden złotych 36/100).

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej oraz Społeczny Komitet nad Starymi Grobami na cmentarzu parafialnym w Kutnie i Krośniewicach bardzo dziękuje hojnym darczyńcom społeczności Ziemi Kutnowskiej i Krośniewickiej oraz przybyłym na nasze nekropolie gościom za okazane wielkie serca.

- R E K L A M A -

Ważnym czynnikiem są dostrzegalne przez darczyńców widoczne i efektowne wyniki prac renowacyjnych prowadzonych, dzięki zebranym pieniądzom na naszych nekropoliach.

Zebrane środki pieniężne z tegorocznej kwesty posłużą na renowację i prace konserwatorskie Pomnika Grobowego z 1885 roku Rodziny Lubicz -Zaleskich na cmentarzu parafialnym w Kutnie oraz pomnik nagrobny Karoliny Linde na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach.

- R E K L A M A -

― Dziękujemy wszystkim wolontariuszom , którzy wzięli udział w tegorocznej kweście i przyczynili się do tak wspaniałego wyniku: parlamentarzystom, władzom miasta, gminy i powiatu, samorządowcom, radnym, zuchom, harcerzom, młodzieży szkolnej, nauczycielom, przedstawicielom placówek kultury, stowarzyszeń, instytucji, przedstawicielom firm oraz członkom TPZK. Osobne podziękowania kierujemy do Księdza Dziekana w Kutnie i Proboszcza w Krośniewicach, administratora cmentarza parafialnego w Kutnie oraz do Hospicjum Kutnowskiego ― mówią przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Odrestaurowane groby niech będą dla nas wszystkich powodem do dumy i przykładem poszanowania dla pamiątek przeszłości naszych „małych ojczyzn”.

Koordynatorkami kwesty w Kutnie były Julianna Barbara Herman i Elżbieta Żółtowska, zaś w Krośniewicach Julita Szczepankiewicz.

(TPZK)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: