Udane zakończenie nieudanego sezonu, KS pokonał rezerwy Pelikana

Zwycięstwem 2-0 nad rezerwami III-ligowego Pelikana Łowicz piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno zakończyli IV-ligowy sezon 2017/2018. Gole dla kutnian zdobyli Maciej Kowalczyk i Mariusz Jakubowski.

Spotkanie tak naprawdę zostało rozstrzygnięte w pierwszej połowie. Podopieczni Pawła Ślęzaka dość szybko, bo już w 21. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Kowalczyka. Jedenaście minut później było już 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się doświadczony Mariusz Jakubowski.

- R E K L A M A -

Po zmianie stron tempo spotkania siadło i brakowało klarownych okazji z obu stron. Warto odnotować, że pod koniec meczu na boisku w barwach KS-u zameldowało się na boisku kilku młodych, obiecujących piłkarzy – Igor Sobczak i Krystian Górczyński, szansę dostał też występujący na co dzień w rezerwach Mateusz Maryniak.

Ostatecznie KS wygrał 2-0 i zakończył rozgrywki na 11. miejscu w tabeli IV ligi łódzkiej. Kutnianie zdobyli 45 punktów, na co złożyło się 13 wygranych, 6 remisów i 15 porażek. Bilans bramkowy to 83 gole strzelone i 55 straconych – duży wpływ na to miała wygrana KS-u 30:0 ze Zjednoczonymi Bełchatów.
W przyszłym wydaniu Panoramy Kutna obszerne podsumowanie sezonu.

KS Sand-Bus Kutno 2-0 Pelikan II Łowicz
1-0 21. Maciej Kowalczyk
2-0 32. Mariusz Jakubowski

KS Sand-Bus Kutno: Komorowski – Padzik, Kowalczyk, Kaczor, Cichacki – Kralkowski, Wielgus (83. Sobczak), Jakubowski (62. Mysona), Nadolski (46. Pietrow), Zagajewski (77. Górczyński), Nawrocki (74. Maryniak) ▪