Udany koniec sezonu. KS wygrał w Zambrowie i został mistrzem grupy spadkowej

KS Kutno został mistrzem grupy spadkowej III ligi! W ostatnim meczu sezonu kutnianie wygrali 2-1 w Zambrowie z tamtejszą Olimpią. To duży sukces beniaminka z Kościuszki 26.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Olimpii, bo już w 13. minucie Marciniaka pokonał Zalewski. Reszta pierwszej połowy także należała do gospodarzy, którzy często gościli pod kutnowską i mogli podwyższyć. Więcej goli jednak nie padło, a przed przerwą doszło do incydentu, który być może zaważył na losach spotkania. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Daniel Kraska i zambrowianie musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

- R E K L A M A -

Choć KS zapewnił sobie utrzymanie już kilka kolejek temu, to podopieczni Dominika Tomczaka nie zamierzali składać broni i chcieli zakończyć sezon wygraną. W drugiej połowie przejęli inicjatywę i dopięli swego dzięki zabójczej końcówce. W 78. minucie wyrównał Świątek, a w 83. minucie na 2-1 strzelił Marcioch, który ustalił wynik meczu. Warto dodać, że w 88. minucie na boisku pojawił się Patryk Wolański. Nie stanął jednak między słupkami, tylko… zagrał w polu.

Po 34. kolejkach KS ma na swoim koncie 55 punktów i o trzy oczka wyprzedził Ursusa Warszawa. Kutnianie zostali mistrzem grupy spadkowej i zapewnili sobie utrzymanie w III lidze. Teraz czas podsumowań i… roszad w kadrze, które są nieuniknione przed nowym sezonem.

Mecz miał, jakby dwa oblicza. Pierwsza połowa to brak realizacji założeń z naszej strony i dobra gra Olimpii, która pokazała kawał dobrego futbolu. Przed przerwą gospodarze otrzymali czerwoną kartkę, my później zmieniliśmy ustawienie i wprowadziliśmy kilka zmian. Pokazaliśmy, że trzeba grać do końca i udało nam się wygrać, z czego bardzo się cieszymy. Żal Olimpii, że taki zasłużony klub żegna się z III ligą, ale wierzę, że niebawem znów spotkamy się na ligowych boiskach – powiedział po meczu Dominik Tomczak, trener KS-u Kutno.

Olimpia Zambrów 1-2 KS Kutno
1-0 13. Kamil Zalewski
1-1 78. Jakub Świątek
1-2 83. Adrian Marcioch

Czerwona kartka: Kraska (45+, Olimpia)

Olimpia: Bieliński – Radecki, Maliszewski, Łydkowski, Kraska, Ciborowski, paczkowski, Wyszomierski, Głowicki (89. Zawadzki), Wasiak, Zalewski;

KS Kutno: Marciniak – Sobczak, Kowalczyk, Kacela, Dąbrowski (58. Ł. Broź), Szarpak, Dynel (88. Wolański), Szczytniewski (58. Świątek), Kralkowski (88. Ostrowski), Michalak (46. Marcioch), Kasperkiewicz;