Uderzenie kutnowskiej policji w przestępczość narkotykową. Zatrzymano 12 osób!

Kutnowscy policjanci po raz kolejny w ostatnim czasie zaliczyli uderzenie w przestępczość narkotykową na terenie naszego miasta. Zatrzymano aż 12 osób.

- R E K L A M A -

W dniach 8-11 czerwca 2023 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie na terenie całego powiatu prowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Podczas trwania działań mundurowi skupili uwagę na kierujących pojazdami, którzy mogli znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Aż 12 osób zatrzymanych przy których kutnowscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 40 gramów marihuany, przeszło 8 gramów metamfetaminy i 4 gramy mefedronu. To bilans działań funkcjonariuszy, których celem była walka z przestępczością narkotykową w naszym rejonie. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku od 17 do 25 lat. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

„Narkotyki to nie tylko uzależnienie, choroby psychiczne i problemy zdrowotne ale również czynnik w wyniku którego powstają inne, bardzo często komplikujące życie zdarzenia. Dlatego tak ważne są wszelkie działania mające na celu zwalczanie tej niebezpiecznej dla życia i zdrowia przestępczości” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jak podkreśla policja, posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi za to kata do 3 lat pozbawia wolności. Sprzedaż lub nakłanianie do zażywania narkotyków stanowi przestępstwo za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: