Uderzenie w nielegalny hazard. Zatrzymano cztery osoby

Funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 4 osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnego hazardu. W punktach gier działających bez wymaganej koncesji w Łęczycy zabezpieczono 17 nielegalnych automatów do gier.

- R E K L A M A -

Łódzka KAS na polecenie Prokuratury Rejonowej w Łęczycy przeszukała trzy lokale w centrum Łęczycy z nielegalnym hazardem.

W skontrolowanych punktach funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zabezpieczyli 17 nielegalnych automatów do gier i zatrzymali 4 osoby podejrzane o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier.

- R E K L A M A -

Podczas akcji funkcjonariusze Służby Celno–Skarbowej zabezpieczyli również gotówkę tj. ponad 23 tys. zł, urządzenia do monitoringu, telefony i inne dowody przestępstw skarbowych.

Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili zatrzymanym (2 mężczyznom i 2 kobietom) zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Sprawcom przestępstwa grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

- R E K L A M A -

Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl.

(Izba Administracji Skarbowej w Łodzi)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: