(ZDJĘCIA) Udusili mężczyznę torebką foliową i zakopali jego zwłoki?! Trzy osoby zatrzymane

Zza miedzy: Trzej mężczyźni w wieku 29, 31 i 63 lat usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy zarzut zabójstwa 45 – letniego bezdomnego. Do zbrodni doszło przed ponad 2 laty w kwietniu 2017 roku, w jednej z miejscowości gminy łęczyckiej.

- R E K L A M A -

Od tego czasu mężczyzna był bezskutecznie poszukiwany – jego zaginięcie zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej, ponieważ 45 – latek nie odebrał pobieranego zasiłku. Przedwczoraj na działce sąsiadującej z miejscem zbrodni,  w miejscu wskazanym przez podejrzanego, wydobyto z ziemi zakopane tam szczątki –  najprawdopodobniej jest to ciało ofiary przestępstwa. Przewieziono je do Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, gdzie odbędzie się sekcja.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, do zbrodni doszło w czasie, gdy pokrzywdzony wraz z podejrzanymi w zajmowanym pustostanie w godzinach wieczornych spożywał alkohol. Został wówczas zaatakowany i pozbawiony życia – najprawdopodobniej poprzez uduszenie przy wykorzystaniu foliowej torebki. Następnie, ciało zostało zakopane w budynku gospodarczym na działce, gdzie wszyscy spożywali alkohol. Kiedy rozpoczęły się poszukiwania bezdomnego podejrzani zdecydowali się lepiej ukryć zwłoki.

- R E K L A M A -
reklama

Nocą, przenieśli je na teren sąsiedniej nieruchomości, gdzie zamieszkiwał jeden z podejrzanych i jego matka. Na  polu wykopali głębszy niż poprzednio dół i umieścili w nim ciało swojej ofiary. 11 listopada br. policjanci podczas przeprowadzanej interwencji powzięli informacje o zabójstwie bezdomnego, miejscu ukrycia jego zwłok i prawdopodobnych sprawcach.

Dwaj z nich zostali zatrzymani. Najmłodszy z nich został natomiast dowieziony do prokuratury z Aresztu Śledczego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skieruje do miejscowego sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

- R E K L A M A -

źródło: Prokuratura Okręgowa w Łodzi

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: