Ukradł butelkę alkoholu, szarpał się z ochroniarzem. 33-latkowi grozi 10 lat więzienia

Pracownik ochrony zatrzymał sprawcę przestępstwa kradzieży rozbójniczej. W zatrzymaniu pomógł mu policjant będący poza służbą. 33-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, chwilę wcześniej ukradł alkohol, a chcąc się utrzymać w jego posiadaniu, użył przemocy wobec ochroniarza. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 11 grudnia 2018 roku około godz. 12.00 w jednym ze sklepów na terenie Kutna. Pracownik ochrony zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę i zaczął go obserwować. Jego czujność nie zawiodła. Klient ukradł jedną litrową butelkę alkoholu, po czym opuścił sklep. Kiedy pracownik ochrony przed sklepem podszedł do niego ten odepchnął go i zaczął uciekać. Mężczyźnie nie udało się jednak daleko oddalić bo został ujęty przez pracownika ochrony, a w jego obezwładnieniu pomógł mu policjant, który w czasie wolnym od służby przebywał akurat w tym miejscu poza służbą.

W trakcie interwencji z kurtki wypadł mężczyźnie skradziony alkohol i rozbił się. Wezwano na miejsce patrol policji, któremu przekazano zatrzymanego mężczyznę. 33-latek znany był już funkcjonariuszom. W przeszłości notowany był za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

- R E K L A M A -

12 grudnia 2018 roku usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: