reklama
reklama
reklama
reklama

Ukradł cztery wózki spod marketu, teraz grozi mu więzienie

Policjanci z regionu odzyskali skradzione mienie – 40-latek ukradł cztery wózki sklepowe sprzed dyskontu, a 32-latek i 54-latka odpowiedzą za przywłaszczenie 1200 złotych. Pierwsze z przestępstw zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności, a kolejne do 3 lat.

- R E K L A M A -

W miniony weekend mieszkaniec gminy Daszyna wychodząc ze sklepu zgubił portfel z gotówką. Kiedy zorientował się w sytuacji powrócił na miejsce i znalazł swoją własność, lecz brakowało w niej 1200 złotych. Kryminalni zajmując się sprawą szybko ustalili, że gotówka padła łupem 32-latka i 54-latki. Okazało się, że znaleźli zgubę, lecz zamiast zwrócić ją prawowitemu właścicielowi podzielili się pieniędzmi, a portfel porzucili.

Nieuczciwa para znalazców została zatrzymana 17 listopada 2021 roku i usłyszała zarzuty dotyczące przywłaszczenia.

- R E K L A M A -

Tego samego dnia dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku mając informację, że sprzed jednego z dyskontów w mieście zostały skradzione cztery metalowe wózki sklepowe, szybko ustalili i zatrzymali przestępcę

„Okazał się nim 40-latek, na którego posesji zabezpieczyli mienie warte 2400 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Odzyskane przez policjantów wózki i pieniądze trafiły już do prawowitych właścicieli. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a za przywłaszczenie grozi 3 lata więzienia” – mówi st. asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej komendy.

(KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: