Ukradł kilka ton pszenicy, grozi mu 5 lat więzienia

- poniżej dalsza część artykułu -

23 listopada 2021 roku policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży pszenicy. 27-latek podejrzany o to przestępstwo z pomieszczenia gospodarczego ukradł kilka ton zboża, a straty jakie wyrządził sięgają kilku tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

- poniżej dalsza część artykułu -

8 listopada 2021 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży kilku ton pszenicy, do której miało dojść w pierwszym tygodniu tego miesiąca na terenie gminy Witonia. Tam na niezamieszkałej posesji sprawca zmagazynowany produkt ukradł z pomieszczenia gospodarczego. Właściciel straty wycenił na kilka tysięcy złotych.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Kiedy sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że za przestępstwem stoi mieszkaniec powiatu kutnowskiego. 23 listopada 2021 roku mundurowi zatrzymali 27-letniego sprawcę, który jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie podejrzanego zadecyduje sąd” – mówi st. asp. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

(KPP Łęczyca)
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama