reklama

Ukradł kwiaty za…6 złotych i próbował przekupić policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 55-letniego mieszkańca Kłodawy. Mężczyzna usiłował przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za kradzież kwiatów. Teraz odpowie przed sądem nie tylko za wykroczenie kradzieży, ale i przestępstwo usiłowania łapownictwa. Grozi za to kara nawet do 10 lat więzienia.

- R E K L A M A -

4 lipca 2020 roku około godziny 7.30 policjanci będący w patrolu w ramach służb ponadnormatywnych na targowisku miejskim w Kutnie zauważyli kobietę, która podążała za mężczyzną krzycząc, że ukradł jej kwiaty.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję udając się za wskazanym mężczyzną. Mężczyzna został ujęty przez policjantów i doprowadzony do stoiska, na którym miał dokonać kradzieży. W ręku miał trzy doniczki z kwiatami. Pokrzywdzona rozpoznała sprawcę kradzieży. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzona oszacowała na… 6 złotych.

- R E K L A M A -

W trakcie interwencji mężczyzna sugerował, że wolałby tą sprawę „załatwić inaczej”. Wyjął z kieszeni 100 złotych i chciał je wręczyć policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze poinformowali go, że usiłuje popełnić przestępstwo łapownictwa. Nie zaważając na to, 55-latek nadal próbował wręczyć mundurowym pieniądze.

W tej sytuacji policjanci zareagowali stanowczo. Drogą radiową poinformowali dyżurnego o próbie przekupstwa w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. 55-letni mieszkaniec Kłodawy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- R E K L A M A -

5 lipca usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. 55-latek odpowie za wykroczenie kradzieży oraz za próbę wręczenia policjantom łapówki, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: