Ukradli auto, a potem schowali w lesie. Policjanci zatrzymali mężczyzn

W niespełna kilka godzin od kradzieży policjanci z łęczyckiej komendy odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali dwóch sprawców mających związek z tym przestępstwem. 31 i 24-latek pod osłoną nocy weszli na teren jednej z posesji w gminie Piątek skąd wyjechali golfem wykorzystując pozostawione w nim kluczyki. Śledczych na ich trop doprowadził telefon komórkowy, który jeden ze złodziej zgubił podczas ucieczki.

- poniżej dalsza część artykułu -

Rankiem 4 października 2021 roku policjanci zostali powiadomieni o kradzieży volkswagena z terenu jednej z posesji w gminie Piątek. Pod osłoną nocy nieznani sprawy wykorzystując niezamknięty pojazd z kluczykami wewnątrz bezprawnie weszli w jego posiadanie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Wartość skradzionego golfa właściciel wstępnie wycenił na 4 tysiące złotych. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z łęczyckiej komendy. Skrupulatna praca stróżów prawa doprowadziła do zabezpieczenia kluczowego dowodu tego przestępstwa. Jak się okazało ujawniony i zabezpieczony w rejonie zdarzenia telefon komórkowy należał do sprawcy kradzieży, który zgubił podczas ucieczki.

- poniżej dalsza część artykułu -

Dysponując danymi policjanci rozpoczęli poszukiwania właściciela. Aby go zatrzymać pojechali na teren sąsiedniego powiatu. Tam w kompleksie leśnym odnaleźli skradziony pojazd, a zaraz po tym w ich ręce wpadł 26-latek. Chwile po nim został zatrzymany 31-latek, który pomagał mu w tym przestępstwie.

Dzięki determinacji policjantów, w przeciągu kilku godzin sprawcy tego przestępstwa trafili do policyjnego aresztu, a pojazd do prawowitego właściciela. Podejrzani, mieszkańcy powiatu kutnowskiego usłyszeli już zarzuty kradzieży auta. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łęczyca
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama