Ukradli paliwo i pobili mężczyznę. Grozi im 10 lat więzienia (FOTO)

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą Mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku. Kradli paliwo z ciągnika siodłowego, a następnie pobili mężczyznę, który przyłapał ich na kradzieży. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 6 stycznia 2023 roku około godziny 18.00 w miejscowości Leszczynek. Jak wynika ze zgłoszenia, pokrzywdzony wyszedł przed swój dom i zauważył w oddali opla vectrę zaparkowanego obok swojego służbowego ciągnika siodłowego marki MAN. W pewnym momencie spostrzegł, że w pobliżu tych pojazdów kręci się jakaś osoba. Postanowił podejść bliżej oświetlając miejsce latarką. Wówczas ujawnił mężczyznę, który spuszczał paliwo z pojazdu do uszykowanego pojemnika.

— Złodziej kiedy został przyłapany na gorącym uczynku prosił, aby mężczyzna nie zawiadamiał policji. Kiedy pokrzywdzony odmówił, sprawca wsiadł do swojego samochodu i chciał uciec. Gdy pokrzywdzony próbował go powstrzymać, został przez niego uderzony w twarz. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, podczas której pojawił się wspólnik sprawcy. On również uderzył pokrzywdzonego w twarz. Następnie mężczyźni odjechali samochodem. Okazało się, że zdołali już ukraść 30 litrów oleju napędowego z ciężarówki — mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Bardzo dobra i szybka analiza zebranego materiału dowodowego kutnowskich śledczych doprowadziła do zatrzymania następnego dnia rano jednego ze sprawców. Drugi został zatrzymany 10 stycznia 2023 roku. Obaj mężczyźni to 31-letni mieszkańcy Kutna. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: