Ukrywali się z noworodkiem przed policją, byli poszukiwani listem gończym. „Wielokrotnie zmieniali miejsce pobytu”

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Dzięki wnikliwej pracy kutnowskich kryminalnych, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w jednym z mieszkań została zatrzymana para , która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości od 3 lat. W trakcie działań okazało się, że kobieta kilka dni wcześniej, bez pomocy medycznej, urodziła dziecko. Oboje podejrzani poszukiwani byli listami gończymi. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy, monitorując środowisko przestępcze, uzyskali informację, iż na terenie województwa kujawsko-pomorskiego może ukrywać się para poszukiwana od 3 lat przez organy ścigania. Duet wielokrotnie zmieniał swoje miejsca pobytu. Policjanci szukając ich docierali do różnych osób i miejsc. Rozmawiali z mieszkańcami.

23 czerwca 2020 roku w godzinach porannych kryminalni pojechali pod jeden z wytypowanych adresów na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że poszukiwani po raz kolejny zmienili miejsce pobytu. Nie uśpiło to jednak czujności policjantów.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jeszcze tego samego dnia podjęli kolejne bardzo intensywne działania, które pozwoliły wytypować następne miejsce, gdzie para może się ukrywać. Dociekliwość kryminalnych i ciężka praca przyniosła efekty. 41 – letnią kobietę i 36 – letniego mężczyznę zatrzymano w miejscowości Zagorzyce. Podczas zatrzymania wyszło na jaw, że mają przy sobie kilkudniowego noworodka. Okazało się bowiem, że kobieta 13 czerwca, bez pomocy medycznej, urodziła dziecko. Mając świadomość, że jest poszukiwana i że policja może monitorować szpitale nie próbowała szukać jakiegokolwiek lekarza. Sprawa na tym się jednak nie zakończyła.

Dziecko nie zostało „zgłoszone” do stosownego urzędu i nie posiadało jeszcze aktu urodzenia ani numeru PESEL. Utrudniało to procedurę znalezienia odpowiedniego miejsca dla zatrzymanej kobiety z dzieckiem, z uwzględnieniem przystosowanego do tego zakładu karnego.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W wyniku intensywnej współpracy z Okręgowymi Inspektoratami Służby Więziennej w Łodzi oraz Bydgoszczy, funkcjonariuszami KMP w Toruniu, Sądem Rejonowym Wydział III Rodzinny Nieletnich w Radziejowie oraz funkcjonariuszami Służby Więziennej w Grudziądzu 41 -letnia kobieta wraz ze swoim nowo narodzonym dzieckiem trafiła jeszcze tego samego dnia do zakładu karnego w Grudziądzu.

Jej konkubent trafi do Zakładu Karnego w Łowiczu. Kobieta była poszukiwana listem gończym za kradzież z włamaniem. Natomiast jej konkubent był poszukiwany 3 listami gończymi za kradzież z włamaniem, oszustwo oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oboje najbliższy rok spędzą w Zakładach Karnych.

źródło: KPP Kutno

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: