Ulica Troczewskiego doczeka się gruntownego remontu! W grze pół miliona złotych

Szykuje się remont nawierzchni ulicy Troczewskiego. Prace obejmą odcinek drogi od ronda 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty do zjazdu na boisko orlik przy Alei ZHP. Miasto Kutno składało wniosek o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ale wniosek, w którego skład wchodziły również prace na innych ulicach: Północnej, Królowej Jadwigi, Zamoyskiego i Łąkoszyńskiej nie został zakwalifikowany do dotacji.

- R E K L A M A -

– Mimo wszystko chcemy poprawić komfort jazdy kierowców, którzy codziennie przejeżdżają ulicą Troczewskiego. Mamy świadomość, że jej stan nie jest zbyt dobry, dlatego zdecydowaliśmy się na remont nawierzchni. Codziennie z tej ulicy korzysta mnóstwo mieszkańców dlatego jest to dla nas bardzo ważne zadanie – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno. 

Remont będzie odbywał się etapami:

- R E K L A M A -

– I etap obejmie odcinek od ronda 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Warszawskie Przedmieście;
– II etap obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Warszawskie Przedmieście do zjazdu na boisko orlik przy Al. ZHP w Kutnie.

Prace zaczną się w środę 16 sierpnia, a ich zakończenie planowane jest najpóźniej 1 września, czyli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

- R E K L A M A -

Zakres prac obejmie frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, regulację studzienek, kratek ściekowych, zaworów i hydrantów, przebudowanie infrastruktury kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu ul. Troczewskiego i ul. Warszawskie Przedmieście, wykonanie nowej warstwy wyrównawczej oraz ułożenie nowej nakładki asfaltowej na łącznej długości 420 m, na całej szerokości drogi wraz z zatokami autobusowymi.

Nowa nakładka asfaltowa zostanie ułożona na powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych jezdni, na odcinku od ronda 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego do zjazdu na boisko orlik przy Al. ZHP w Kutnie. W trakcie realizowania prac należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w rejonie ul. Troczewskiego, w trakcie układania nowej nawierzchni asfaltowej konieczne będzie okresowe zamykanie danego odcinka.

Prace realizować będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Kutnie, a łączna wartość robót wg. kosztorysu ofertowego wyniesie niemal 500 tys. złotych.

Warto dodać, że to nie jedyna drogowa inwestycja prowadzona w mieście. W ramach dużego zadania modernizacji 8 ulic w Kutnie, trwają już prace budowlane na Polnej i Kucieńskiego. Niebawem ruszą również roboty na Ekonomicznej i Zimowej. Modernizacji w najbliższym czasie doczekają się też ulice Boczna i Czereśniowa.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: