Ulotki dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dotarły do mieszkańców. Pomagają strażacy (FOTO)

Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. We wtorek strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie dostarczyli w sumie 24 tys. ulotek do wszystkich gminnych koordynatorów ds. szczepień na terenie powiatu kutnowskiego.

Rozpoczął się także proces ich kolportowania do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

- R E K L A M A -

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP, KP PSP Kutno
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Jagodziński- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: