reklama
reklama
reklama
reklama

Umorzenia podatków w Kutnie. Prezydent dziękuje mieszkańcom i… PiS

Podczas środowej konferencji prasowej na temat wykonania tegorocznego budżetu i miejskich inwestycji, prezydent Zbigniew Burzyński został zapytany przez dziennikarzy o pojawiające się w social mediach zarzuty związane ze zwalnianiem firm od podatków od nieruchomości i pomocy regionalnej.

- R E K L A M A -

W mediach społecznościowych na profilu Liczy się Kutno, kilka dni temu pojawił się post, który zaangażował w dyskusję mnóstwo internautów. Dotyczył spółek Pini i kilkumilionowej pomocy regionalnej.

Mogę wyrazić tylko ubolewanie, że taka jest wiedza części osób, które gdzieś startują w tegorocznych wyborach. Patrząc jednak na to, co dzieje się w mediach społecznościowych, chciałbym podziękowań mieszkańcom, że znają temat, zajmują stanowisko dość pryncypialne i są po stronie prawdy – komentował prezydent Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Należy wyjaśnić, że co innego jest udzielenie komuś zwolnienia z podatku, a co innego gdy korzysta z uprawnień ustawowych. Obecnie obowiązująca uchwała o pomocy regionalnej pochodzi z 2007 roku, ale wcześniej była podobna, tylko że po wejściu do Unii Europejskiej musiała zostać zmieniona i przyjęta aż w Brukseli. Trzeba podziękować wszystkim klubom, które były wtedy w radzie, i PiS-owi, i Platformie Obywatelskiej i SLD, bo wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem tej uchwały. To jest jeden z elementów, który pomaga inwestorom, dotyczy zarówno podmiotów zagranicznych jak i naszych polskich – mówił podczas środowej konferencji prezydent Burzyński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: