Uniwersalne ogrodzenie panelowe przebojem XXI wieku

Współczesny człowiek dzięki nowym technologiom nie musi już decydować się na żmudne budowanie ogrodzenia metodami tradycyjnymi. Dostępne są nowoczesne rozwiązania systemowe, spośród których ogrodzenie panelowe zasługuje na uwagę szczególną. Nie bez powodu bowiem ten minimalistyczny płot staje się coraz bardziej popularny i przebojem wchodzi w coraz szersze obszary zastosowań.

- R E K L A M A -

Co to jest ogrodzenie panelowe i na czym polega jego uniwersalność?

Ogrodzenie panelowe to system gotowych przęseł, które w prosty sposób montuje się do słupków ogrodzeniowych najczęściej za pomocą obejm, śrub i złączek W ten sposób powstaje nowoczesny solidny płot, którego najbardziej popularną wersją jest cechujące się estetyczną prostotą ażurowe ogrodzenie panelowe wykonane z ocynkowanej stali. Początkowo ten typ ogrodzenia wykorzystywany był głównie na terenach przemysłowych oraz jako płot tymczasowy okalający teren budowy. Jednak liczne jego zalety sprawiły, że rozwiązanie to zaczęto stosować do grodzenia placów zabaw, terenów sportowych, a ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się wśród rolników, czy właścicieli prywatnych posesji. Można nim wydzielać także strefy w obrębie jednej działki. Jego zalety doceniają też działkowicze. Tak szerokie zastosowanie ogrodzenia panelowego jest możliwe dzięki dostępności w różnych rozmiarach i możliwości łatwej rozbudowy, także w celu podwyższenia płotu. Możliwa jest też wymiana pojedynczych paneli na nowe bez konieczności demontażu całego ogrodzenia.

Jakie inne korzyści daje ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe posiada wiele innych zalet, z których najważniejszymi są:

- R E K L A M A -

– łatwy i szybki montaż

Na dużej działce wykwalifikowana ekipa postawi płot panelowy nawet w jeden dzień. Łatwość montażu sprawia, że można go zamontować także samemu, co znacznie obniża koszty.

- R E K L A M A -

– odporność na korozję

Ocynkowane ogrodzenie panelowe według branżowych ekspertów ma wysoką wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i korozję sięgającą nawet kilkunastu lat, a zabezpieczone dodatkowo warstwą farby proszkowej nawet do kilkudziesięciu lat.

– stabilność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Dzięki odpowiedniej sztywności stalowe panele zamocowane do słupków osadzonych w solidnych punktowych fundamentach zachowują stabilność i są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne w większym stopniu niż ocynkowana siatka.

– możliwość obsadzenia płotu panelowego roślinnością

Panelowe ogrodzenie jest znakomitym stelażem dla pnących roślin, co umożliwia stworzenie wspaniałych kwitnących aranżacji i zapewnienie sobie więcej prywatności. Ta zaleta niweluje jedyną wadę tego typu ogrodzenia, jaką dla niektórych jest ażurowość, a co się z tym wiąże brak prywatności.

– atrakcyjna cena

Pomimo że ogrodzenie panelowe jest droższe niż najtańsza siatka ogrodzeniowa, jednak stosunek jakości i wytrzymałości ogrodzenia oraz walorów estetycznych do ceny, zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

To tylko wybrane zalety uniwersalnego ogrodzenia panelowego, które jasno pokazują jego fenomen. Dodatkową korzyścią jest możliwość wyboru odpowiedniej kolorystyki oraz atrakcyjnej wizualnie podmurówki lub też zupełne zrezygnowanie z niej. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: