Upamiętnienie 52 rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa

Delegacja z Powiatu Kutnowskiego: Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Wiceprzewodniczący Rady Tomasz Marciniak złożyła kwiaty w miejscach związanych z Generałem Andersem.

Rozpoczęto na Krośniewickim skwerku, gdzie znajduje się pomnik generała Władysława Andersa.
Ze skwerku udano się następnie na Andersówkę w Krośniewickim Błoniu, do miejsca w którym urodził się gen. Anders. Tam również złożono kwiaty. Następnie udano się do Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem, gdzie uczniowie upamiętnili rocznicę, a dodatkowo delegacja uczniów złożyła pod pomnikiem kwiaty.

- R E K L A M A -

W uroczystości udział brała również Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, Zastępca Burmistrz Krzysztof Urbański, Dyrektor Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego Ksenia Stasiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowem Grażyna Sochacka, Dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka, oraz Członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego im. Gen.Władysława Andersa z Krośniewic i klubu Gazety Polskiej w Krośniewicach upamiętnili to wydarzenie zapalając znicz pod pomnikiem i domem Andersa.

Gen. Władysław Anders zapisał się w historii jako dowódca 2. Korpusu Polskiego i współautor sukcesu aliantów we Włoszech w 1944 roku. Po śmierci spoczął – tak jak prosił – obok swoich żołnierzy na Polskim Cmentarzu Wojennym pod Monte Cassino.

- R E K L A M A -

źródło : Powiat Kutnowski
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: