reklama

Uroczyste ślubowanie kadetów z liceów mundurowych. Efektowne pokazy i defilada – ZDJĘCIA

Dziś na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów liceów mundurowych PUL z Kutna, Płocka i Ciechanowa.

- R E K L A M A -

W programie wydarzenia znalazły się między innymi złożenie meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystości, oficjalne podniesienie flagi państwowej na maszt, przemówienie dyrektor I LO PUL w Kutnie, uroczystość ślubowania, błogosławieństwo, a także przemówienia Prezesa Zarządu PUL w Płocku, Dyrektora I LO PUL w Płocku – Pawła Kaczyńskiego oraz Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego.

― Szanowna kadro pedagogiczna, szanowni rodzice, zaproszeni goście, drodzy kadeci. Z okazji uroczystego ślubowania w Kutnie kadetów liceów mundurowych PUL z Kutna, Ciechanowa i Płocka, składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania. W imieniu władz samorządowych Kutna serdecznie dziękuję za kształtowanie postaw patriotycznych i umacnianie tradycji narodowych wśród młodego pokolenia. Życzę rodzicom oraz absolwentom liceów mundurowych PUL, aby ofiarna służba ojczyźnie przynosiła spełnienie i zasłużony szacunek oraz zadowolenie z wybranej ścieżki zawodowej ― mówił do zgromadzony Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Nie zabrakło także defilady kadetów z liceów PUL z Kutna, Płocka i Ciechanowa. Na zakończenie odbył się pokaz wyszkolenia obronno-sportowego.

Ślubowanie PUL w Kutnie – zobacz zdjęcia:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: