Urzędnicy mówią, że „pandemia istnieje i przybiera coraz większe rozmiary”. Pojawił się ważny apel


W ostatnim czasie w gminie Żychlin zanotowano spory przyrost zakażeń koronawirusem. W związku z tym urzędnicy wystosowali apel do mieszkańców. – Wbrew stwierdzeniom sceptyków pandemia istnieje i przybiera coraz większe rozmiary – czytamy na oficjalnej stronie internetowej UG Żychlin.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie kutnowskim w ostatnich dniach nie napawa optymizmem. Codziennie odnotowywanych jest kilkanaście przypadków i obecnie w powiecie kutnowskim (dane z dn. 19.10.2020) w całym powiecie jest 198 aktywnych zakażeń – z czego 27 dotyczy gminy Żychlin. Więcej (118) jest tylko w Kutnie.


W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną urzędnicy z Żychlina za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zaapelowali do mieszkańców.

Oto komunikat, jaki pojawił się na stronie Urzędu Gminy Żychlin:


„Z ogromnymi obawami obserwujemy rozwój sytuacji epidemicznej na terenie miasta i gminy Żychlin. Na chwilę obecną stwierdzonych zostało już 27 zakażeń SARS-CoV-2, co w stosunku do poprzednich liczb pokazuje znaczący wzrost.

Wbrew twierdzeniom sceptyków pandemia istnieje i przybiera coraz większe rozmiary, również w małych miejscowościach, które do niedawna pozostawały w miarę bezpieczne. Wystarczyło jednak, żeby uaktywniło się jedno większe ognisko zarażeń i notujemy dynamiczny wzrost zachorowań.


Musimy zachowywać czujność i dystans społeczny zalecany przez epidemiologów. Gmina rezygnuje z większości aktywności i planowanej na 11 Listopada uroczystości związanej z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości. Pozostaje mieć nadzieję, że utrzymanie przez Rząd RP działalności szkół podstawowych, nie przyniesie dalszego negatywnego rozwoju wydarzeń.

Prosimy mieszkańców o korzystanie z możliwości kontaktu zdalnego z instytucjami lokalnymi. Urząd Gminy działa bez zmian, ale w czasie wizyty należy stosować się do zaleceń, korzystać z maseczki, dezynfekować dłonie i utrzymywać bezpieczny dystans pomiędzy osobami”.Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama

reklama