Incydent na Placu Wolności, auto uszkodziło fontannę. Sprawcę nagrał monitoring (FOTO/WIDEO)

- poniżej dalsza część artykułu -

Incydent na Placu Wolności. Auto wjechało na fontannę w centrum Kutna i uszkodziło płyty. Na miejscu są policjanci, którzy ustalają okoliczności zdarzenia. ” Sprawca jest znany, bo dysponujemy nagraniem z monitoringu” – komentuje kutnowski magistrat.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Policja jest na miejscu, na razie nie wiadomo, kto wyrządził szkody. Niewątpliwie ktoś wjechał samochodem, przejechał po fontannie. Na miejscu jest już między innymi Dariusz Lenarczyk, prezes Samorządowej Spółdzielni Socjalnej odpowiedzialnej za plac” – powiedział na gorąco w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- poniżej dalsza część artykułu -

Straty są dość spore, bowiem uszkodzonych zostało kilkanaście granitowych płyt.

Na Placu Wolności od kilku dni trwało montowanie dużej choinki, a także prowadzone są prace związane z naprawą świetlika na samym środku placu.

- poniżej dalsza część artykułu -

AKTUALIZACJA:

„W dniu dzisiejszym doszło do uszkodzenia nawierzchni fontanny na płycie Placu Wolności. Pomiędzy pawilonami gastronomicznym i wystawienniczym poruszał się pojazd dostawczy. Na miejscu stosowne czynności wykonuje policja. Sprawca jest znany, bo dysponujemy nagraniem z monitoringu, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony służb” – komentuje Joanna Brylska, rzecznik UM Kutno.

Po zakończeniu czynności przez policję oraz przygotowaniu kosztorysu naprawy, szkoda zostanie zgłoszona do brokera ubezpieczeniowego Miasta Kutna. „W możliwie jak najkrótszym czasie przystąpimy do naprawy nawierzchni fontanny” – zapewnia J. Brylska.

Jak powiedziała portalowi PanoramaKutna.pl mł.asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji, sprawcą uszkodzenia fontanny jest 33-latek z Łodzi, który przyjechał samochodem Iveco z zaopatrzeniem do jednego z lokali gastronomicznych. Przyznał się do winy, był trzeźwy.


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama