Wiadomości KutnoKutnoUtrudnienia na Al. ZHP. Trwają prace związane z Zieloną Osią

Utrudnienia na Al. ZHP. Trwają prace związane z Zieloną Osią

W najlepsze trwają prace związane z realizacją Zielonej Osi w Kutnie. W związku z tym w najbliższych dniach mogą wystąpić utrudnienia na Al. ZHP.

- Reklama -

Kutnowski magistrat wydał komunikat w sprawie utrudnień czekających na mieszkańców Al. ZHP w związku z wykonywanym przyłączem kanalizacji sanitarnej.

- Reklama -

– Do 06.10.22 r. będzie wykonywane przyłącze kanalizacji sanitarnej do pawilonu informacji turystycznej realizowane w ramach zadania pn.: „Budowa infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno” w związku z powyższym mieszkańcy bloku przy Al. ZHP 2 będą mieli utrudniony dostęp do parkingu. Za utrudnienia przepraszamy – informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Zielona Oś w Kutnie – informacje

Zielona Oś Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian w Parku Nad Ochnią.

- Reklama -

Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa.

Dzięki tej inwestycji w Kutnie pojawią się też tysiące nowych krzewów, kwiatów, roślin miododajnych oraz kilkadziesiąt drzew. Wszystkie te rośliny trafią do Parku Nad Ochnią.

Szczególne wrażenie robi liczba prawie 6000 roślin cebulowych, które będą sadzone w ramach tego projektu. Dodać do tego należ też ponad 2000 róż i prawie 2000 sadzonek traw ozdobnych i bylin. Ponadto posadzonych zostanie ponad 1000 krzewów iglastych i liściastych.

Przypomnijmy kutnowska inwestycja łącznie ma kosztować prawie 31 000 000 zł z czego ponad 24 000 000 złotych to dofinansowanie. Wykonawcy mają 18 miesięcy na realizację inwestycji.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: