Wiadomości KutnoRegionUwaga kierowcy! Będą duże utrudnienia na DK91

Uwaga kierowcy! Będą duże utrudnienia na DK91

W związku z finiszem prac  związanych z remontem DK 91 w Łęczycy, w nadchodzącym tygodniu należy spodziewać się dodatkowych utrudnień – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Reklama -

Od poniedziałku 25 października do środy 27 października na odcinku od północnego ronda (wylot w kierunku Gdańska) do skrzyżowania z ul. Belwederską będzie układana główna warstwa nawierzchni bitumicznej na DK 91.

- Reklama -

W poniedziałek 25 października rozpocznie się układanie masy od ronda północnego (po stronie ulicy Poznańskiej) w kierunku Gdańska. W związku z tym dniu będzie NIEMOŻLIWY wyjazd z ronda od strony ulicy Poznańskiej. Objazd alternatywny poprowadzi ulicami: OGRODOWĄ, KILIŃSKIEGO i BELWEDERSKĄ. Ruch przez rondo będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany ręcznie.

Następnego dnia tj. we wtorek 26 października prace kontynuowane będą na tym samym odcinku ale po wschodniej stronie jezdni. W tym dniu będzie wyjazd z ronda od strony ulicy Poznańskiej będzie OGRANICZONY, a przejazd przez rondo, analogicznie, jak w poprzednim dniu będzie prowadzony wahadło i sterowany ręcznie.

- Reklama -

W środę 27.10.2021 rozpocznie się układanie nawierzchni od ul. Belwederskiej w kierunku Gdańska po wschodniej stronie drogi. W  związku wyjazd z ulicy Belwederskiej zależnie od etapu prowadzonych prac, będzie OGRANICZONY A CHWILAMI NIEMOŻLIWY. Taka sama sytuacja będzie na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Kazimierza Odnowiciela DK91/DW703 – (wyjazd w kierunku Łowicza). Na czas układania nawierzchni, do moment wystygnięcia ułożonej masy, skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Wykonawca apeluje szczególnie do firm przewozowych, o wybór alternatywnej trasy przejazdu w tym dniu.

Nad porządkiem będą tam również czuwały osoby kierujące ruchem i do ich poleceń należy się bezwzględnie stosować.  

UWAGA: W związku z faktem, że prace związane z układaniem nawierzchni wymagają bezdeszczowej pogody, w przypadku opadów, należy zliczyć się ze zmianą podanych terminów!

Źródło: GDDKiA

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: