reklama
reklama

Uwaga kierowcy! Duża akcja policja na drogach w regionie, mogą posypać się mandaty

Dziś policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, polegające na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

Na drogi województwa łódzkiego do działań, zostaną skierowani policjanci służby ruchu drogowego jak również zespół pn. „SPEED” Komedy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wszystkie patrole wyposażone będą w sprzęt służący do pomiaru prędkości.

Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków.

- R E K L A M A -

Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ujawnione wykroczenia przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie woj. łodzkiego w 2019 r to 53168 przypadków , w 2020 r – 54685, przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km w obszarze zabudowanym w 2019 r- 1265 , w 2020 r -2762

- R E K L A M A -

Zamiast ostrzegać światłami przed Policją – zdejmij nogę z gazu!

Źródło: KWP Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: