Uwaga kierowcy! Policja w regionie ma nowy sprzęt do walki z piratami drogowymi

Uwaga kierowcy! Policjanci z naszego regionu mają nowy sprzęt, mający na celu eliminację piratów drogowych. Mowa o laserowym mierniku prędkości.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Łęczycy dysponują nowym laserowym miernikiem prędkości. Urządzenie nie tylko mierzy prędkość pojazdów, ale także robi zdjęcia i nagrywa filmy.

- R E K L A M A -

Od kilku tygodni policjanci z łęczyckiej drogówki podczas codziennych służb wykorzystują nowe urządzenie do walki z drogowymi piratami. Mowa tu o laserowym mierniku prędkości, który przede wszystkim nie pozostawia wątpliwości co do sprawcy wykroczenia. Każdy pomiar jest rejestrowany w postaci krótkiego filmu oraz zdjęcia.

Jeżeli kierowca będzie miał takie życzenie, to film ze swoim udziałem obejrzy na wyświetlaczu i zobaczy nawet moment wykonania pomiaru. Taka funkcja daje możliwość rozwiania wątpliwości, czy to na pewno prędkość tego auta została zmierzona.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla kierowców, którzy ją przekraczają, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego stosowanie się do ograniczeń pozwoli nam uniknąć konsekwencji – nie tylko tych karnych.

źródło: KPP Łęczyca


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: