reklama

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Alei ZHP. Będą naprawiać drogę

Uwaga kierowcy! Szykują się utrudnienia dla kierowców w Kutnie. W czwartek (11.08) od godz. 7:00 utrudniony będzie przejazd fragmentem Alei ZHP. Chodzi o odcinek łączący się z ulicą Papieża Jana Pawła II.

- R E K L A M A -

– Drogowcy będą tam wymieniać popękaną nawierzchnię, która została uszkodzona w wyniku nawałnicy, jaka przeszła przez Kutno 23 lipca. Na kierowców czekać będzie zwężenie jezdni, dlatego lepiej omijać tę drogę i wybrać objazd na przykład ulicą Warszawskie Przedmieście – informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Skutki lipcowej nawałnicy

Przypomnijmy, nawałnica jaka przeszła przez Kutno pod koniec lipca nie oszczędziła kutnowskich drzew i ulic. W wielu miejscach, na chodnikach i jezdniach zalegały połamane konary. Sporo ulic zostało podtopionych. W dwóch miejscach ogromna ilość spływającej wody uszkodziła asfalt. Konieczne było zamknięcie fragmentów jezdni na ulicach: Skłodowskiej Curie – tuż przy skrzyżowaniu z ul. 29 listopada oraz na Alei ZHP.

- R E K L A M A -

– Sobotnie nawalne opady okazały się zbyt intensywne dla dwóch miejsc, gdzie stykało się ze sobą kilka kanałów odprowadzających wodę. Nadmiar wody spowodował zniszczenie nawierzchni. PWiK sprawdza, czy wszystkie urządzenia kanalizacyjne są sprawne. Jeśli okaże się, że spółka nie będzie musiała naprawiać swojej infrastruktury, to zlecimy odnowienie fragmentów zniszczonej nawierzchni – mówił wówczas Kamil Klimaszewski.

(Źródło: UM Kutno, własne)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: