Uwaga, może być niebezpiecznie. Jest kolejny alert pogodowy dla Kutna i okolic

Przez najbliższe godziny obowiązywać będzie alert pogodowy pierwszego stopnia dla powiatu kutnowskiego. Trzeba przygotować się na trudne warunki panujące na drogach, może pojawić się oblodzenie.

Jak czytamy w ostrzeżeniu meteorologicznym wydanym przez IMGW-PIB, od godz. 18:00 dnia 22.01.2023 do godz. 09:00 dnia 23.01.2023 Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 80%.

Przypomnijmy, to kolejny alert pogodowy dla Kutna i okolic w ostatnich dniach. Wczoraj obowiązywało ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu i możliwych zamieci śnieżnych.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi do kierowców o szczególną ostrożność apelują kutnowscy policjanci.

— Zmieniające się warunki pogodowe, w tym niska temperatura, mogą powodować powstawanie miejscowych oblodzeń na drodze, co może przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem. Zwróćmy uwagę, że nawet niewielki wzrost prędkości powoduje wydłużenie drogi hamowania — apelują kutnowscy policjanci.

(Źródło: IMGW-PIB)

Nie przegap: