Uwaga na „łańcuszki” na Facebooku. „Ostateczny termin jest dzisiaj!”

Od kilku dni na Facebooku krąży oświadczenie, w którym użytkownicy informują platformę społecznościową, że nie chcą, aby wykorzystywano ich zdjęcia czy zamieszczane informacje.

- R E K L A M A -

Mimo iż „łańcuszek” już na pierwszy rzut oka wygląda jak żart (np. nieudolne polskie tłumaczenie „To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka.”), to jest traktowany przez internautów z Kutna bardzo poważnie.

Poniższą treść na swoim koncie opublikowało już kilka tysięcy osób.

- R E K L A M A -

Wiele osób jest przekonanych, że wklejając na swój profil magiczną formułkę „Oświadczam, że…” uchroni się przed przekazaniem praw autorskich Facebookowi. Publikacja „łańcuszka” nic jednak nie zmieni, a treść pozwolenia na wykorzystywanie treści przez Facebooka znajduje się w specjalnej zakładce. Zakładając konto użytkownicy muszą zaakceptować regulamin, a później potwierdzić ewentualne zmiany.

Apelujemy – nie wszystko, co pojawi się w internecie, a szczególnie na Facebooku, jest zawsze prawdziwe. Szczególnie w erze tzw. „fake newsów”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: