Uwaga! Nadciągają kolejne wichury. Jest alert RCB dla Kutna i okolic

Po kilkunastu godzinach względnego spokoju, meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. RCB wydało alert dla powiatu kutnowskiego przed burzami i porywistym wiatrem.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do mieszkańców powiatu kutnowskiego wysłało dziś sms-a z alertem pogodowym i ostrzeżeniem, że najbliższe godziny nie będą należały do najspokojniejszych.

- R E K L A M A -

– Uwaga! W nocy i jutro (20/21.02) porywisty wiatr i burze. Mozliwe przerwy w dostawie pradu. Nie zatrzymuj sie pod drzewami. Zostan w domu, jesli mozesz – czytamy w treści alertu RCB.

O kolejnych wichurach informują także Łowcy Burz Łódzkie. Ale uspokajają – nie będą tak niszczycielskie, jak te w ostatnich dniach.

- R E K L A M A -

– Kolejny niż, który otrzymał status orkanu, zbliża się do Polski. Ale uspokajamy, jego siła będzie dalece mniejsza niż orkanu Eunice, z którym mierzyliśmy się wczoraj. W ciągu doby spodziewamy się porywów wiatru osiągających od 70 do 85 km/h – informują Łowcy Burz Łódzkie.

Mimo słabszego wiatru, należy mieć na uwadze spadające gałęzie czy przewracające się reklamy, stąd apelujemy o rozważne parkowanie i poruszanie się po drogach i chodnikach. Do tego należy zabezpieczyć luźne przedmioty, które wiatr może porwać, aby nie stały się dodatkowym zagrożeniem dla innych.

- R E K L A M A -

– Możliwy jest rozwój konwekcji, jednak raczej będą to zjawiska lokalne. W razie wystąpienia komórek konwekcyjnych, może nieco silniej powiać, ale raczej nie spodziewamy się, że te porywy „wyskoczą” ponad podany wyżej przedział prędkości wiatru – wyjaśniają ŁBŁ.

Źródło: własne/RCB/Łowcy Burz Łódzkie

Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: