reklama

UWAGA! Wydano ostrzeżenie pogodowe. Mogą pojawić się nawet trąby powietrzne

Synoptycy wydali ostrzeżenie wyższego, drugiego stopnia dotyczące burz z gradem, jakie mogą nawiedzić Kutno i powiat kutnowski.

- R E K L A M A -

Od godz. 11:00 dnia 19.06.2020 do godz. 23:00 dnia 19.06.2020 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 90%.

- R E K L A M A -

Łowcy Burz: Istnieje ryzyko pojawienia się trąb powietrznych

„Prognozuje się wystąpienie burz o gwałtownym przebiegu. Będą to pojedyńcze komórki burzowe, większe klastry. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h oraz opady do 50 mm. Nie wyklucza się pojawienia dużego gradu oraz zjawisk typu downburst i mikroburst potęgujące intensywność opadu oraz zwiększając jeszcze bardziej prędkość wiatru. Istnieje ryzyko pojawienia się leji kondensacyjnych oraz trąb powietrznych.” – komentują łódzccy Łowcy Burz.

„Czeka nas bardzo trudny dzień. Straż niestety będzie miała pełne ręce roboty… Moze dojść do przerw w dostawie energii elektrycznej, powodzi błyskawicznych i uszkodzeń w konstrukcji dachów. Nie parkuj pod drzewami, pod reklamami, i najlepiej w miejscu położonym wyżej.”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: