Uważaj, jak wypłacasz pieniądze z bankomatu. Oszuści znaleźli nowy sposób

Policja ostrzega, aby zwracać uwagę na bankomat, w którym wypłacamy pieniądze. Oszuści stosują tzw. cash trapping, czyli dodatkową listwę w maszynie.

- R E K L A M A -
reklama

Jak mówią policjanci, przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę, czy bankomat wygląda tak jak powinien. Cash trapping, czyli z angielskiego pułapka na pieniądze. Taki sposób działania został ostatnio ujawniony między innymi w Łodzi na jednym z bankomatów na Polesiu.

Sprawcy umieszczają specjalną nakładkę na bankomat w miejscu, w którym maszyna wypłaca pieniądze. Blokuje ona ich wyjście i zwrot ponieważ przyklejają się do taśmy. Wypłacający myśli, że doszło do awarii. Kiedy odchodzimy sprawca zabiera nasze pieniądze – opisują funkcjonariusze.

Przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę, czy bankomat wygląda tak jak powinien. Sprawdźmy listwę zamykającą miejsce, z którego powinny wypaść pieniądze. Nawet jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, to zawsze sprawę należy zgłosić operatorowi bankomatu, a w przypadku ujawnienia nakładki także policji.

- R E K L A M A -
reklama

źródło: policja.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: