Używana hybryda – 4 modele, które warto kupić

Samochody hybrydowe na dobre rozgościły się na polskich drogach i mają wśród rodzimych kierowców liczne grono zwolenników. Używane hybrydy wzbudzają spore zainteresowanie. Oto kilka propozycji modeli, na które wart się zdecydować.

- R E K L A M A -

Toyota Prius II

Druga generacja Priusa – klasyka w segmencie osobowych kompaktów o napędzie hybrydowym – zadebiutowała na rynku w 2003 r. Produkowana była do 2009 r. W porównaniu z pierwszą generacją różnice są wyraźnie zauważalne. Samochód otrzymał m.in. nadwozie typu lift back i przestronniejsze wnętrze. W 2004 r. auto zdobyło tytuł North American Car of the Year, a rok później wygrało w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2005.

- R E K L A M A -

Honda Civic 1.3 Hybrid VIII

Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży ósmej generacji Civika Honda ponownie zdecydowała się na włączenie do oferty wersji hybrydowej. Zaprojektowano ja na bazie sedana i produkowano w latach 2005-2011. Benzynowa jednostka napędowa 1.3 MX 95 KM otrzymała wspomaganie w postaci silnika elektrycznego o mocy 20 KM. Nagrodę Motor Trend to ważne wyróżnienie, jakie otrzymała ta Honda. Samochody używane tej marki nieustannie od lat cieszą się ogromną popularnością, co – jak podkreślają eksperci z serwisu Używane Jak Nowe – w głównej mierze wynika z niskiej awaryjności, niezłych osiągów i wygody.

- R E K L A M A -

BMW serii 5 Active Hybrid

BMW serii 5 doczekało się już kilku generacji. Bawarski producent zadbał o to, aby w ofercie nie zabrakło hybrydy. Kierowcy cenią ją przede wszystkim z uwagi na ekonomiczność oraz różne wersje wyposażenia, które są takie same jak w standardowej „piątce”. Auto wyróżnia się dobrymi osiągami – do setki przyspiesza w 5,9 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 250 km/h. Pojazd produkowany był w okresie od 2007 r. do 2011 r.

Lexus CT 200h

Produkcję tej hybrydy Lexus rozpoczął w 2010 r., a zakończył w 2020 r. W 2013 r. i 2017 r. samochód doczekał się liftingu. Kierowca Lexusa CT 200h ma do wyboru jeden z dwóch trybów jazdy, a mianowicie komfortowy lub sportowy. Średnie zużycie paliwa wynosi 4,1 l / 100 km.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: