Vivaldi w kutnowskiej szkole muzycznej. Wystartował Festiwal Muzyka Róż(a)na (ZDJĘCIA)

Dziś, w niedzielę 30 czerwca 2024 roku w Parku Wiosny Ludów odbyła się inauguracja długo oczekiwanego Festiwalu Muzyka Róż(a)na. Wspaniała publiczność miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Vivaldi Forever”.

- R E K L A M A -

Inauguracyjny koncert odbył się z małymi perturbacjami – z powodu panujących upałów występ przeniesiono z Parku Wiosny Ludów do gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej. Pierwotnie wystąpić miał zespół The Whoop Group, ale jeden z artystów… utknął na lotnisku w Egipicie. Ostatecznie przed kutnowską publicznością wystąpili Łukasz Brzezin i Jakub Muras. Atmosfera była niesamowita, a mury szkoły muzycznej wypełniły dźwięki, które poruszyły serca wszystkich obecnych.

Brawa i uśmiechy na twarzach widzów były najlepszym dowodem na to, jak bardzo udany było to popołudnie. To wydarzenie było doskonałym początkiem festiwalu i zapowiedzią jeszcze wielu niezapomnianych muzycznych przeżyć, które czekają nas w najbliższych tygodniach. Już teraz zapraszamy na kolejne koncerty, które odbędą się w ramach Festiwalu Muzyka Róż(a)na. Wstęp na wszystkie występy jest całkowicie bezpłatny, więc każdy ma szansę doświadczyć magii muzyki na żywo.

- R E K L A M A -

Harmonogram nadchodzących koncertów:

— 14 lipca 2024, godz. 17:00: Marta Wilk, Brian Fentress i Marta Sobczak zaprezentują program „Just the 2 of us”.
— 28 lipca 2024, godz. 17:00: Zielak/Kaczmarczyk/Zielak Trio wystąpią z koncertem „Jazz na(s)troje”.
— 11 sierpnia 2024, godz. 17:00: Shoven Quartet zagra program „To i owo kwartetowo”.
— 25 sierpnia 2024, godz. 17:00: Aldo Duo zakończy festiwal koncertem „Klasycznie i Niepoważnie”.

- R E K L A M A -

Organizatorami są Państwowa Szkoła Muzyczna w Kutnie, Miasto Kutno i Kutnowskie Stowarzyszenie Promocji Muzyki. Zadanie publiczne pn. Letnie Koncerty „Muzyka Róż(a)na w Parku Wiosny Ludów” finansowane jest przez prezydenta Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: