W ANSGK „Wkręcali w Bezpieczeństwo”. Odbył się piknik edukacyjno-profilaktyczny (ZDJĘCIA)

Za nami piknik edukacyjno-profilaktyczny „Wkręcamy w Bezpieczeństwo”. Na parkingu Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej przygotowano dziś sporo atrakcji.

- R E K L A M A -

W programie pikniku znalazło się wiele działań na rzecz podniesienia bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, w tym konkursy z nagrodami w postaci kasków rowerowych, szelek i opasek odblaskowych. O samoobronie dowiedzieć można było się od uczestników kolejnej edycji projektu KPP w Kutnie i ANSGK „Bezpieczna Kobieta”.

O zdrową aktywność zadbał instruktor zumby. Podczas trwania całego wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy zadbał o silną strefę porad medycznych, badań profilaktycznych oraz możliwość zaczerpnięcia bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oznakować rower, obejrzeć sprzęt i wyposażenie strażaków z OSP Leszczynek. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych: dmuchawców, malowania twarzy, baniek mydlanych, gier i zabaw ruchowych. Przybyli mogli liczyć na poczęstunek przygotowany przez studentów z Ukrainy oraz owocowy bufet.

- R E K L A M A -

Organizatorzy i partnerzy postanowili wykorzystać start wakacji do zachęcania do aktywnego spędzania czasu wolnego, szczególnie przez dzieci i młodzież, a także do aktywnego promowania bezpieczeństwa w wielu obszarach. Jednym z nich było promowanie używania kasków rowerowych podczas jazdy jednośladami, w tym hulajnogami (bezpieczeństwo NURD).

Stowarzyszenie i Akademia połączyły swoje siły z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Piknik WKRĘCAMY BEZPIECZEŃSTWO – ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE został połączony z rodzinną wycieczką rowerową „NA ZDROWIE”. Po wspólnej przejażdżce rowerowej, uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko na terenie Małej Ligi Baseballowej, które symbolicznie zakończy wydarzenia oraz sezon wiosenno-letnich rodzinnych wycieczek rowerowych „NA ZDROWIE” organizowanych z ramienia Kutnowskiego Szpitala.

- R E K L A M A -

Organizator pikniku – Stowarzyszenie VERITAS – Nauka, Edukacja, Kultura otrzymało na to wydarzenie wsparcie z Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty w Kutnie 2023 finansowanego z budżetu miasta Kutna.

Partnerami strategicznymi dla działania są Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o. o. (z działaniem „Rodzinne wycieczki rowerowe”) oraz Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie. Projekt wspierają: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, Klub Sportów i Sztuk Walki AZS ANSGK w Kutnie, Fundacja Niebieski Wiatrak, OSP Leszczynek, Magnolia, PSS Kutno, Animex, Pasjonaci Motocykli Kutno, Mała Liga Baseballowa, Lodovi, Aga Jumping, Wspomnienie na Życzenie, Fundacja Szybciej Wyżej Dalej, Centrum Szkoleniowe „Defence” Mariusz Zieliński.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: