reklama
reklama

W centrum Kutna pojawiły się flagi Polski i Unii Europejskiej [ZDJĘCIA]

W związku z obchodzonymi na początku maja patriotycznymi świętami, w centrum Kutna zaroiło się od biało-czerwonych flag. Na latarniach pojawiły się też chorągiewki z symbolem Unii Europejskiej.

Na ul. Królewskiej, Placu Wolności czy Placu Piłsudskiego nie brakuje biało-czerwonych flag, a także symboli związanych z Unią Europejską. Wszak, 1 maja obchodzić będziemy kolejną, 18. rocznicę wstąpienia naszego kraju do wspólnoty.

- R E K L A M A -

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński przed majowymi patriotycznymi obchodami wystosował apel do mieszkańców dotyczący wywieszenia biało-czerwonych flag.

– Długi majowy weekend i te dwa szczególne dni to doskonała okazja do pokazania swojego patriotyzmu, przywiązania do ojczyzny i symboli narodowych. Zachęcam do wywieszania flag, bo w obecnych, niepewnych czasach tożsamość narodowa nabiera jeszcze silniejszego znaczenia. Pokażmy, że jesteśmy Polakami, bądźmy razem Biało-Czerwoni i wywieśmy flagę – apeluje do mieszkańców prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

W tym roku w Kutnie zaplanowano wiele atrakcji w ramach Patriotycznej Majówki. Nie zabraknie wydarzeń związanych z biało-czerwoną flagą oraz rocznicą uchwalenia konstytucji.

2 maja – Dzień Flagi

- R E K L A M A -

11.30 – Przemarsz ze 100-metrową flagą narodową z Placu Piłsudskiego na Plac Wolności.

12.00 – Podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego

13.00 – Bieg ku biało-czerwonej 2022 (Plac Piłsudskiego)

3 Maja – 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

10.00 – Msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie

11.00 – Uroczystości na Placu Wolności z udziałem orkiestry dętej OSP w Kutnie i pododdziału honorowego Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Kutno

W programie uroczystości:

– przemówienie prezydenta Miasta Kutno

– Prezentacja tańców narodowych przez przedszkolaków oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej

– pokaz konfetti i serpentyn

– krótki koncert orkiestry dętej
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: