W centrum Kutna powstanie wielki mural? „Może nieść ze sobą bardzo pozytywny przekaz”

W ścisłym centrum Kutna, tuż obok zrewitalizowanego Placu Wolności, może wkrótce powstać wielki mural. Miałby on pokryć sfatygowaną elewację jednej z pobliskich kamienic. Taki wniosek do prezydenta Miasta Róż złożyła grupa radnych.

W związku z zakończeniem prac budowlanych na Placu Wolności i oddaniem go do użytku, grupa radnych zwróciła się do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego z wnioskiem o wykonanie muralu na szczytowej części elewacji kamienicy przy Placu Wolności 12.

- R E K L A M A -

Gołym okiem widać, że elewacja tego budynku wymaga naprawy i odświeżenia, a jak mówią radni, przy okazji można by stworzyć efektowny mural.

Proponujemy, aby treść wykonanego muralu nawiązywała do historii naszego miasta i komponowała się z przyległą architekturą. Można do tego celu wykorzystać motywy ze starych zdjęć Kutna oraz motyw różany. W obecnych czasach murale stanowią nową i bardzo atrakcyjną w swoim przekazie formę artystyczną, która może nieść ze sobą bardzo pozytywny przekaz – czytamy w interpelacji podpisanej przez Roberta Feliniaka, Tomasza Rędzikowskiego, Krzysztofa Matusiaka, Joannę Podemską i Agnieszkę Wyroślak.

- R E K L A M A -

Dodatkowo, zdaniem radnych, teren przyległy do budynku można byłoby zagospodarować w taki sposób, aby umożliwić tam wykonywanie sesji zdjęciowych np. nowożeńcom i innym osobom.

Wykonanie proponowanego przez nas muralu będzie dodatkową atrakcją dla mieszkańców i turystów, która będzie zlokalizowana w najbliższej odległości nowego Placu Wolności – argumentują rajcy.

- R E K L A M A -

Jak do pomysłu ustosunkują się władze Miasta Róż? O sprawie będziemy jeszcze informować.

Przypomnijmy, kilka lat temu przy ul. Miłej w Kutnie – także w centrum miasta – powstał mural na cześć Żołnierzy Wyklętych.

fot. Łukasz Stasiak / UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: